En Sıcak Konular

Ankara'da kumar operasyonu: 80 gözaltı

20 Şubat 2012 12:07 tsi
Ankara'da bir çiftlik evi ve ahıra düzenlenen operasyonda 80 kişi, kumar oynadığı ve oynattırdığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tombala oynatıldığı bilgisine ulaştıkları Mamak ilçesine bağlı Başak Mahallesi'nde boş ahır ve çiftlik evine operasyon düzenledi.

Daha önce kumar oynandığı tespit edilerek mühürlenen ev ve ahıra yan duvarı kırarak kapı açıldığı ve tombala oynatıldığı belirlenen operasyonda işletmeciler Ö.Y., S.T., G.A. ile aralarında üst düzey devlet memurlarının da bulunduğu 7'si kadın toplam 80 kişi gözaltına alındı.

Yapılan aramada çalışır durumda vakumlu tombala makinesi, tombala motoru, 378 adet tombala kartı, 4 bin 123 adet tombala pulu, el telsizi ele geçirildi. Ayrıca kumar oynan bölgeye yaklaşma istikametlerini gösteren 3 adet gece görüş özelliği olan kapalı devre kameraların yerleştirildiği, bunların girişteki odada bulunan LCD televizyondan izlendiği, bahçede girişi engellemek için Pitbull ve Sivas kangal cinsi köpeklerin bulunduğu, evin etrafında telsizle haberleşen gözcülerin bulunduğu, elektrik kesintilerinde kullanılmak üzere jeneratör kurulduğu da tespit edildi.

Kumar oynadığı tespit edilen 77 kişi hakkında ''Kabahatler Kanunu'', kumar oynatan 3 kişi hakkında ise ''Kumar Oynamak İçin İmkan ve Yer Temin Etmek'' suçlarından adli işlem başlatıldı.

aa

Bu haber 494 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,076 µs