En Sıcak Konular

Milletvekillerinin fazladan 86 bin TL hesabı!

20 Şubat 2012 09:41 tsi
TBMM’de bugünlerde yine milletvekillerinin maaşları konusunda yoğun bir kulis faaliyeti başladı. Girişim başarılı olursa bazı vekiller fazladan 86 bin TL alacaklar.

2008 yılındaki sosyal güvenlik reformuyla kaldırılan emeklilik ayrıcalığına yeniden kavuşan SSK ve Bağ-Kur kökenli milletvekilleri halen 900 lira ila 1.500 lira arasında olan emekli aylıklarının 2 yıl beklenmeden hemen 6.270 liraya yükseltilmesi için çalışma yapıyor.

Yıllardır devam eden uygulama kapsamında hâkim-savcı, profesör, vali, genel müdür, müsteşar gibi üst düzey görevlerden emekli olanların hemen emekli vekil aylığı almaya başladığına dikkat çeken SSK ve Bağ-Kur kökenli milletvekilleri, kendilerinin de 2 yıllık çalışma zorunluluğundan muaf tutulması gerektiğini belirtiyorlar.

BAKAN ÇELİK SICAK BAKIYOR

Milletvekillerinin taleplerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e de aktardıkları, Çelik’in siyasi parti grupları ortak hareket ederlerse kendisinin de sıcak bakabileceği mesajını verdiği öğrenildi. Milletvekilleriyle ilgili bu düzenlemenin, Plan Bütçe Komisyonu gündeminde bulunan intibak yasa tasarısına eklenmesinin planlandığı bildirildi.

Halen 900 lira ila 1.500 lira arasında emekli aylığı alan SSK ve Bağ-Kur kökenli 100 dolayındaki vekilin maaşı 16 ay sonra 4.800 lira ila 5.400 lira arasında artacak. Seçimden bu yana geçen süre düşüleceği için vekillerin kazancı 76 bin lira ila 86 bin lira arasında değişecek.

haberturkBu haber 493 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,626 µs