En Sıcak Konular

Gök: Kılıçdaroğlu demokrat ve solcu değil

6 Şubat 2012 17:48 tsi
Partisinin sağa doğru kaydığını söyleyen CHP Milletvekili İsa Gök, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na neden muhalefet ettiğini şu sözlerle açıkladı: “Demokrat ve solcu olmadığı için, sosyal demokrat görmediğim için karşıyım.”

CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi.

İsa Gök, özetle şu ifadeleri kullandı:

“Ben Deniz Baykal'a da antidemokratik yapılanmasından dolayı karşı durdum. Ben Kılıçdaoğlu'na karşıyım. Ama bunun Kılıçdaroğlu'nun farklı kimliğiyle alakası yok. Kılıçdaroğlu, Genel Başkanlığa çıkarken yanındaki tek milletvekili bendim. Yaklaşık bir yıldır niye ayrıyız? Çünkü parti AKP'lileştirildi, çünkü parti sağa kaydı.

Dün laikliğin Anayasa'ya girişinin 75. yıl dönümüydü. CHP'den 'tık' yok. Dün Genel Başkanımız akşam üstü Twitter'den bir tweet'le laikliği kutluyor. Bu kadar basit mi? CHP'nin altı okundan biri laikliktir. Ben bu sebeple Kılıçdaoğlu'na karşıyım. Ben tüzük kurultayı istedim, arkadaşlarım da istedi. Bana diyorlar ki; 'Sen Kılıçdaroğlu'na o olduğu için karşısın.' Hayır demokrat olmadığı için, solcu olmadığı için, sosyal demokrat görmediğim için karşıyım. Bu bir siyasi duruş.

Ben partinin sağcılaştırılmasına karşıyım. Ben Kemal Kılıçdaroğlu'na karşıyım. Çünkü siz bir taraftan Başbakan'a Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) eşbaşkanı diyeceksiniz, Amerikancılıkla suçlayacaksınız. Diğer taraftan BOP'un Libya politikasında AKP ile beraber, Genel Başkanımın verdiği talimat üzerine Libya'ya asker gönderilmesi tezkeresine CHP grubu 'evet' oyu verecek. Ben 'hayır' oyu verdim. Bu kabul edilemez. CHP antiemperyalist olmak durumunda, CHP sol duruş sergilemek zorundadır.

Ben Kılıçdaroğlu'na karşı mücadele ediyorum, edeceğim. Bu parti sol oluncaya, Atatürk'e, altı oka sahip çıkıncıya kadar, gerçek CHP'ye dönüştürülünceye kadar mücadelemi sürdüreceğim.”

aa

Bu haber 484 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,314 µs