En Sıcak Konular

İstanbul'da İran'a destek yürüyüşü

4 Şubat 2012 21:30 tsi
İstanbul Taksim'de İran'a destek eylemi yapıldı. İran'ın ambargolar nedeniyle Amerika karşısında boyun eğmediğini savunan göstericiler, nükleer enerjinin İran'ın hakkı olduğunu dile getirdi

İran ile Batılı ülkeler arasında süren gerginlik ve ekonomik ambargo uygulanması için uluslararası camiada sürdürülen girişimler İstanbul'da protesto edildi. Emperyalizme Karşı Direniş Platformu tarafından organize edilen ve bazı kuruluşların da destek verdiği yürüyüşte ABD, İsrail ve İngiltere kınandı.

İran'ın ambargolar nedeniyle Amerika karşısında boyun eğmediğini savunan göstericiler, nükleer enerjinin İran'ın hakkı olduğunu dile getirdi. Gösteride ABD, İsrail ve İngiltere'nin bayrakları yakıldı.

Taksim Meydanı'nda toplanan yaklaşık 300 kişilik grup, 'Kahrolsun İsrail, Kahrolsun Amerika, İran halkı yalnız değildir. Nükleer İran'ın hakkıdır, katil ABD Ortadoğu'dan defol' şeklinde sloganlar atarak İstiklal Caddesi'nde yürüdü.

Protestocular, 'Emperyalist baskıya dik duran İran'a karşı savaşa hayır, İran halkı yalnız değildir, ABD İsrail İngiltere şeytan üçgeni' yazılı pankartlar taşıdı.

Grup adına konuşan Araştırmacı Yazar Kenan Çamurcu, başında Amerikan emperyalizminin olduğu Batı dünyasının İran'ı ambargolarla dize getirmeye çalıştığını, bunlara son verilmesi gerektiğini söyledi. Yazar Aydın Çubukçu ise gösteri için toplanan kalabalığın sayısına bakarak verilmek istenen mesajın anlaşılamayacağını, meydanda toplanan insanların milyonlarca insanın sesi olarak bu gösteriye katıldığını öne sürdü.

Bu haber 626 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,240 µs