En Sıcak Konular

Kılıçdaroğlu fena yakalandı

3 Şubat 2012 08:05 tsi
Kılıçdaroğlu fena yakalandı Danıştay başvurusunu gerçekleştiren CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, başvuru metnini CHP lideri Kılıçdaroğlu'na ilettiklerini açıkladı...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında ‘imam hatip’ polemiğine neden olan Danıştay başvurusunu gerçekleştiren CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Bugün’e önemli açıklamalarda bulundu.

ZAHMET EDİP ÖĞRENSEYDİ

Serter, YÖK’ün katsayı uygulaması konusunda CHP’nin kurumsal başvuru gerçekleştirmemesi nedeniyle Danıştay’a ‘bireysel’ başvuru gerçekleştirdiğini belirterek, şunları kaydetti: “Başvurumda, İHL ile ilgili tek bir cümle dahi yer almamıştır. Çoğunluğu yoksul ve orta gelirli aile çocuklarından oluşan genel lise öğrencilerinin uğradığı haksızlığı gidermek ve meslek lisesi öğrencilerinin genel lise öğrencilerine göre sahip oldukları olanakları hatırlatarak genel lise öğrencilerinin mağduriyetini gözler önüne sermeyi amaçladım.”

Serter, Kılıçdaroğlu’nun başvuruyla ilgili Erdoğan’a grup toplantısında tepki gösterirken kendisinden “iki kişi” diye söz etmesine de itiraz etti. Serter, “Sayın Kılıçdaroğlu keşke Sayın Başbakan’a din, dindar ekseninde cevap vermek yerine, başvurunun içeriğini öğrenme zahmetine katlanmış olsaydı. Sanki imam hatip liseliler üniversiteye girmesin diye başvuru yapmışım gibi değerlendirme yaptı. Konuşması CHP için de genel liseliler için de iyi olmadı” dedi.

METNİ GÖNDERDİK

Başvuruyu CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ile gerçekleştiren Serter, Yılmaz’ın başvuru gerçekleştirmeden önce metni Kılıçdaroğlu’na ilettiğini belirterek, “İçeriğini öğrenmek istese öğrenirdi. Ancak bize herhangi bir dönüş olmadı” dedi.

SEN BOSTAN KORKULUĞU MUSUN?

Kılıçdaroğlu, son grup toplantısında başvuruyu gerçekleştiren CHP milletvekilleri Serter ve Yılmaz’dan “iki kişi başvurmuş” diye bahsetmiş, CHP’yi eleştiren Erdoğan’a şöyle tepki göstermişti: “Danıştay’a CHP’nin değil de iki kişinin bireysel başvuru yaptığını bilmeyecek kadar cahil olamaz.” Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerinin ardından partililer Erdoğan’ı yuhalamıştı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun “kurumsal değil iki kişi” açıklamasına ise, “bostan korkuluğu musun” karşılığını vermişti.

bugün


Bu haber 947 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,752 µs