En Sıcak Konular

Merkel, Sarkozy için yollara düşecek

29 Ocak 2012 16:39 tsi
Fransa'da gelecek Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi adaylar seçim çalışmalarına devam ediyor.

 Bu akşam televizyondan halka hitap edecek Cumhurbaşkanı Nicolas Sakozy'ye Almanya Başbakanı Angela Merkel'den destek geldi. Almanya Başbakanı'nın Sarkozy'nin bazı seçim mitinglerine eşlik edeceği duyuruldu.Fransa'da gelecek Nisan ve Mayıs ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi ilk televizyon programına bu akşam çıkacak Sarkozy'ye Almanya Başbakanı Angela Merkel'den 'den destek geldi. Henüz seçimler için resmi adaylığını açıklamayan Nicolas Sarkozy'ye destek vereceği açıklanırken, Merkel'in bahar aylarında Nicolas Sarkozy'nin seçim mitinglerine de eşlik edeceği belirtildi.

Alman CDU Partisi Genel Sekreteri Hermann Gröhe, Sarkozy'nin partisi UMP'nin Ulusal Konseyi'ne yaptığı ziyarette konuyla alakalı "Fransa'nın güçlü bir lidere ihtiyacı var tıpkı Sarkozy gibi'' açıklamasında bulunurken, Fransa ve UMP'nin Sarkozy yönetiminde gösterdiği başarıların önemine vurgu yaptı. Ayrıca Gröhe Almanya Başbakanı'nın Nisan ve Mayıs ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce Sarkozy'nin yapacağı bazı mitinglere de eşlik edeceğinin altını çizdi.

Seçimlerin güçlü adayı François Hollande ve Sosyalist Partiyi de eleştiren Hristiyan Demokratların Genel Sekreteri, krizden çıkmak için Hollande'ın tutumunun yeterli olmayacağını belirterek Hollande'ın zor reformları gerçekleştirmek istemediğini savundu.

SARKOZY'NİN ŞANSI GİDEREK AZALIYOR

Bu arada seçimlere üç ay kala yapılan son seçim anketi Sarkozy'nin tekrar seçilme ihtimalinin giderek azaldığını ortaya koydu. CSA şirketinin yaptığı ankette Sarkozy'nin sosyalist aday François Hollande'ın ilk turda 6 ikinci turda ise 20 puan gerisinde olduğu belirtildi. Seçimlere son 3 ay kala çıkan bu sonuç, Fransa tarihinde seçimlere son 3 ay kala yapılan ankette ikinci turda iki aday arasındaki en yüksek rakam olduğu belirtildi.

(CİHAN)Bu haber 704 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,766 µs