En Sıcak Konular

Bakan Kılıç'tan Bahçeli'ye cevap

29 Ocak 2012 14:23 tsi
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'Anıtkabir'in botanik parkına çevrilmesi' şeklindeki sözlerine Rize'den cevap verdi.

Bakan Kılıç, "Özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi olmak üzere Türkiye'nin her tarafı bir cennet bahçesi gibi. Türkiye'nin yeni ve suni botanik parklara çok fazla ihtiyacı yok. Birilerinin Anıtkabir üzerinden botanik park çağrışımı yaptırmak istemeleri gerçekten hayal kırıklığı yaşatan, bizleri sükutu hayale uğratan çok yakışıksız yaklaşımlar olmuştur." dedi.Bakan Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile birlikte Rize Ticaret Borsası (RTB) toplantı salonunda düzenlenen ve işadamlarının oluşturduğu Rize Yatırım AŞ'nin istişare toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Amerikalı yazar Katharine Branning'in yazdığı 'Bir Çay Daha Lütfen' adlı kitabı eline alarak, "Bunu yazan bir Amerikalı. Kendisine 'Kadriye' denilmesini istiyor. Biz de ona öyle diyoruz. Ben bu kitabı gözden geçirdim. Bir yabancının Türk halkını, onun özelliklerini, örf ve adetlerini, misafirperverliğimizi, hele hele çayın ne anlama geldiğini bu kadar özgün ifade edebilmesine ilk kez şahit oldum." diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Rize temasları sırasında bu il odaklı bölgesel kalkınmaya yapılacak katkıları konuşacaklarını anlatırken, "Hükümetimiz ve siyasetimizin Rize'ye yönelik yaklaşım, yatırım ve katkılarının çok iyi farkındayız. Rizelilerin ve Rizeli çözüm ortaklarının Rize için atılan adımlara sağladıkları katkıların farkındayız. Bugün atılan adımlarla çok daha iyi sonuçlara ulaşacağız." sözlerini kaydetti.

Bakan Suat Kılıç, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Bundan sonra Anıtkabir'in botanik parkına çevrilmesi, İstiklal Marşı'nın susturulması, okullardan 'Andımızın' kaldırılması da uygulamaya geçirilebilir." sözlerine isim vermeden cevap verdi. Türkiye'nin her tarafının cennet bahçesi gibi olduğunu, özellikle Karadeniz ve Doğu Karadeniz'e bakıldığı zaman çay bahçeleri, ormanları, yaylalarıyla botanik park görünümünde olduğunu anlattı. Kılıç, şöyle devam etti: "Rize'den bir mesajı vermek istiyorum. Türkiye'nin yeni ve suni botanik parklara çok fazla ihtiyacı yok. Türkiye var olan doğal güzelliklerini, tabiatın bahşettiklerini, Allah'ın verdiği güzellik ve nimetlerini, adeta cenneti çağrıştıran bu yeşilliklerini yaşatabildiği sürece botanik parklara, yeni ve suni yapılara ihtiyaç olmayacaktır. Birilerinin Anıtkabir üzerinden botanik park çağrışımı yaptırmak istemeleri, gerçekten hayal kırıklığı oluşturan, bizleri sukutu hayale uğratan çok yakışıksız yaklaşımlar olmuştur. Şuna inanın ki Türkiye'nin gündeminde yeni polemiklere ihtiyaç yoktur. Türkiye işadamları, sanayicileri ile turizmcileri ile polemiklerden tamamen uzak bir kalkınma gündemine odaklanmıştır. Bugün bizim Rize'deki varlığımız bunun göstergesidir. Bölgemiz ve ülkemiz için atılan her adımın en önemli destekçisi başta Sayın Başbakan'ımızdır."

cihan

Bu haber 725 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,636 µs