En Sıcak Konular

İstanbul'a kuvvetli kar uyarısı

26 Ocak 2012 19:05 tsi
İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Bursa'da bu geceden itibaren kuvvetli kar yağışı görüleceği bildirildi. Yetkililer, ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda, Türkiye'nin halen Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisinde olduğu belirtilirken, "Bu sisteme ilave olarak yurdun kuzeybatı kesimlerinin bugün akşam saatlerinden itibaren Balkanlar'dan gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor" denildi.

Marmara Bölgesi genelinde devam eden yağmur şeklindeki yağışın bugün Edirne ve Kırklareli'de, bu geceden itibaren ve yarın İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağının tahmin edildiği ifade edilen uyarıda, "Kar yağışının İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Bursa illerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bölge genelinde kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden kar yağışının yer yer tipi şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İstanbul'da kar yağışının Cumartesi günü hafifleyerek hafta sonu aralıklarla devam edeceği bekleniyor. Önümüzdeki hafta soğuk havanın İstanbul'da devam edeceği tahmin ediliyor. Kuvvetli kar yağışı ile birlikte kuvvetli rüzgarın, hava sıcaklığının hissedilir derecede azalması ile birlikte buzlanma ve don olayının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.Bu haber 515 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,629 µs