En Sıcak Konular

Lord, İstanbul'a geliyor

11 Ocak 2012 14:44 tsi
Londra'nın finans merkezinden sorumlu temsilcisi Lord City Belediye Başkanı Alderman David Wootton'ın, 15-19 Ocak tarihler arasında Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştirecek.

 Lord City Belediye Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bu ziyaretin iki ülke arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek amaçlı yapıldığı belirtilerek, Lord Wootton'ın ziyareti sırasında başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan tarafından da kabul edileceği bilgisi verildi.

David Wootton, Cumhurbaşkanı'nın geçtiğimiz Kasım ayında Londra'ya gerçekleştirdiği resmi ziyarette, Gül çifti onuruna tarihi Guildhall belediye sarayında görkemli bir yemeğe ev sahipliği yapmıştı. Lord City Belediye Başkanı ve beraberindeki iş adamları heyetinin Türkiye'deki 4 günlük ziyaret boyunca İstanbul, İzmir ve Ankara şehirlerine gideceği ve buralarda Türk iş adamlarıyla temasta bulunacağı kaydedildi.

İngiltere Başbakanı David Cameron'ın iki ülke arasındaki ticari hacmin 2015 yılına kadar iki kat arttırılarak 18 milyar dolara çıkarılma hedefi koyduğunu hatırlatan Lord Wootton, Batı ve Doğu'ya açılan ticari yolların kavşağında yer alan Türkiye'nin Avrupa'da en hızlı büyüyen ekonomilerin başında geldiğine ve iki ülkenin birçok alanda stratejik ortaklıkları bulunduğuna dikkat çekti.

İngiliz Lord, Londra'nın dünyanın en önemli finans merkezlerinden bir olduğuna işaret ederek, "Türkiye ile finans konularında tecrübe paylaşımında bulunmak istiyoruz. Böylelikle AK Parti hükümetinin 'İstanbul'u 2023 yılında dünyanın en önemli finans merkezlerinden biri yapma' hedefine katkı sağlayacağımızı düşünüyorum." dedi.

20 kişilik üst düzey iş adamı ve bankacı ile Türkiye'ye ziyaret edeceğine vurgu yapan Lord, iş dünyasından birçok farklı kişiyle görüşmeler gerçekleştireceğini de sözlerine ekledi.

(CİHAN)

Bu haber 574 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,439 µs