En Sıcak Konular

Saadet Partili 58 kişi CHP'ye geçti

9 Ocak 2012 15:53 tsi
Türkiye siyasi tarihinin en ilginç transferlerinden biri yaşandı.

Zonguldak'ın Merkez ilçeye bağlı Elvanpazarcık Beldesi’nde, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu SP’li 58 kişi, toplu halde CHP'ye geçti.

Elvanpazarcık Belediye Meclis Üyesi SP'li Mehmet Yavuz’un da aralarında bulunduğu katılım programı, CHP’nin yenilenen belde binasında gerçekleştirildi.

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Başkanı Tümer Peker, Merkez İlçe Başkanı Tarık Coşkun ile diğer partililerin hazır bulunduğu rozet takma töreninde açılış konuşması yapan CHP Belde Başkanı Nazan Pulat, programa yoğun ilgi gösteren partililere teşekkür etti.

Türkiye’nin korku imparatorluğuna sürüklendiğini ileri süren CHP Merkez İlçe Başkanı Coşkun, "SP’li 58 arkadaşımız bugün partimize katılarak bizlere katkı ve güç vermişlerdir. İnsanların fikirlerini söylemekten çekindiği ve cezaevlerine kapatıldığı günümüzde, bizlere destek veren SP’li arkadaşlarımıza duruşlarından dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Saadet Partililerin CHP’ye sahip çıkmasının gurur verici olduğunu kaydeden Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ise şunları söyledi: "2012 yılına girdiğimiz şu günlerde Ülkemiz maalesef iç ve dış borç açısından Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırıyor. Türkiye, bugün yaklaşık 80 milyar dolarlık bir cari açıkla ABD’den sonra en fazla cari açığı ikinci ülke konumunda. Bugün çok daha ağır şartların karşısında olduğumuz görüyoruz ama o kadar mutluyuz ki, hem ülkesine hem öz kaynaklarına sahip çıkan ve bu gidişe dur demek için 58 arkadaşımız, CHP’ye katılarak mücadeleye omuz veriyor."

CHP’ye katılanlar adına konuşan Hatice Yavuz ise el ele vererek halkın iktidarını kuracaklarını ve bunun startını da Elvanpazarcık’tan vereceklerini kaydetti. Program, CHP’li Köktürk ve diğer yetkililerin, partiye yeni katılan SP’lilere rozet takmasıyla son buldu.

CİHAN 

Bu haber 603 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,391 µs