En Sıcak Konular

Aziz Yıldırım'ın mektubundaki 11 mesaj

9 Ocak 2012 08:53 tsi
Aziz Yıldırım'ın Faik Çetiner'e gönderdiği mektupta, "Benim O'nunla problemim olduğu söyleniyor. Erdoğan Türkiye'nin şansı" dediği ve 11 mesaj verdiği ortaya çıktı

Başbakanla aramızı bozamazlar diyen Aziz Yıldırım, "Benim Onunla problemim olduğu söyleniyor. Erdoğan Türkiye'nin şansı" dediği ve Türkiye'yi sallayacağını ifade ettiği belirlendi.

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Metris'e yaptığı ziyarette TV8'de yayınlanan Her Şey Futbol programının yapımcısı Faik Çetiner'e çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Yıldırım'ın gündemi değiştirecek o 11 mesajı:

1 6222'de değişikliğe gidildi. Kürsüden bu 'Aziz Yıldırım'ı kurtarma operasyonu' dediler. Hani nerde, hala tutukluyum. Bunu konuşanlar, yazanlar şimdi niye yorum yapmıyor?

İBRAHİM'E KİM PARA VERMİŞ?

2 Yaklaşık 6 aydır tutukluyum. Gece gündüz dersimi çalışıyorum. Bu iddianame bizi beraat ettirecektir. Bir yıl ceza alsak bu kadar yatardık. Neden hala Metris'te tutukluyum bilmiyorum. Bildiğim tek şey birilerinin bizim için düğmeye bastığı.

3 Maçlarda şike var diyorlar. Şike sahada olur ama tek futbolcu tutuklu değil. Bir tek Bülent Uygun var o da teknik direktör. Eskişehir-Trabzon maçında 7-8 futbolcu teşvik almış diyorlardı, kimseyi sorgulamadılar. İ.Akın'a 100 bin euro vermişiz. Kim kime vermiş, para nerede?

SÜRÜLEN 2 TARLAYA NE OLDU

4 Üç maça 'tarlalar sürüldü' deniyordu. İddianamede sürülen tarla sayısı bire inmiş. 2 tarlaya ne oldu?

5 Hani 19 maçta şike yapılmıştı? İddianamede 13 maç var. 6 maç buhar olup uçtu mu? Bucaspor-F.Bahçe maçı şikeydi. İddianamede o maç yok, Etik Kurulu raporunda var. Bunu anlayan varsa bana anlatsın.

6 Üstüne basa basa söylüyorum 58. Madde değişmemeli. Bunu bizi kurtarma operasyonu olarak gösteriyorlar. Bunu istemiyorum. Herkes temiz, F.Bahçe mi kirli? 50 yılın faturasını bize çıkaramazlar. 1998'de göreve geldim, o günden bugüne tüm maçlar incelensin. Hodri meydan.

G.SARAY'A DESTEK VERDİM!..

7 Urfa'da Trabzonspor ile yaptığımız ve 3-1 kaybettiğimiz Türkiye Kupa finalinin madalya töreninde Şenol Güneş bana 'Başkanım üzülme siz de şampiyon olursunuz' dedi.

Daha sonra lig maçı oynadık. Berabere kaldık ve şampiyonluğu kaybettik. Trabzonspor'u yenseydik, Şenol Güneş de o sözleri bana telefonda söyleseydi hem o hem Trabzonspor yanmıştı. Böyle şey olur mu?

8 Türk Telekom Arena'nın yapılması aşamasında G.Saray'a destek verdim. Türk futbolunun lokomotiflerinden G.Saray'ın büyük bir stada ihtiyacı vardı. Bunu bizzat Başbakanımız'a söyledim, kendisi de bunu bir toplantıda dile getirdi. Stadın yapımına köstek değil, destek olduk.

HER YIL ŞAMPİYON OLURDUK

9 13 yılda yaptıklarımı 5-6 ayda bitirmeye çalışıyorlar. Türk futboluna büyük hizmetler verdim. 30 milyon dolar cebimden para harcadım. Stat yaptım, kapalı salon yaptım, tesis yaptım 2000 amatör sporcuyu barındırdım. Tek gün tek çalışanımın ya da sporcumun maaşını ödememezlik yapmadım. Bütün bunları yapmayıp, parayı transfere yatırsaydım 3 yıl değil, her yıl şampiyon olurduk. Geçen seneki takıma bir de Emenike'yi koyun, bizi kim yenebilirdi?

TÜRKİYE'Yİ SALLAYACAĞIM!...

10 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin şansı. Benim O'nunla problemim olduğu söyleniyor. Telefonda hakaret ettiğim ve ihaleler konuşuluyor. Bunların gerçekle alakası yok. Başbakan Erdoğan ile aramıza kimse giremez.

11 İlk duruşmayı iple çekiyorum. Bütün bilgi ve belgelerimle mahkemeyi bekliyorum. Beni herkes iyi dinlesin. 14 Şubat günü Türkiye'yi sallayacağım. Bugüne kadar kimsenin söyleyemediği, söylemeye cesaret edemediklerini Aziz Yıldırım açıklayacak. Sonra herkes şapkasını önüne koyup bir daha düşünecek.

AkşamBu haber 474 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,666 µs