En Sıcak Konular

Ankara'da baş döndüren görüşme trafiği

4 Ocak 2012 15:24 tsi
Ankara'da baş döndüren görüşme trafiği Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın haftalık olağan görüşmesi Uludere Zirvesi'ne dönüştü.

Başbakan Erdoğan ile bir saat 40 dakikaya yakın görüşen Gül, ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti. Gül'ün Genelkurmay Başkanı Özel ile görüşmesi devam ederken MİT Müsteşarı da Köşk'e gelirken, görüşmede Irak sınırında 35 vatandaşın hayatını kaybetmesinin masaya yatırıldığı belirtildi.

KUVVET KOMUTANLARINDAN ARINÇ'A SÜRPRİZ ZİYARET

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kuvvet komutanlarını kabul etti. Arınç'ın Başbakanlık Merkez Bina'daki makamında gerçekleşen kabule komutanlar birlikte geldi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten'i kabulü yaklaşık 50 dakika sürdü.

Görüşmenin iadeyi ziyaret kapsamında yapıldığı belirtildi.

ARINÇ: KOMUTANLARIN ZİYARETİ ÖNCEDEN PLANLANMIŞTIR

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, komutanları kabulü ile ilgili ortaya atılan iddialara twitterdan cevap verdi. Arınç, "Bu tamamen daha önceden programlanmış bir ziyaretten ibarettir." dedi.

Ziyaret sırasında kulislerde kabule ilişkin farklı yorumlar yapıldığını öğrendiğini belirten Arınç, kendisinin geçtiğimiz günlerde kendilerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu, bugün de komutanların nezaket gösterip iade-i ziyarette bulunduklarını kaydetti. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten bugün Arınç'ı Başbakanlık'ta ziyaret etmişti.

Cihan & AABu haber 1,104 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,696 µs