En Sıcak Konular

Abdulcelil’den iç savaş uyarısı

4 Ocak 2012 12:42 tsi
Abdulcelil’den iç savaş uyarısı Libya’da yaşanan son çatışmaların ardından Libya Geçici Konsey Başkanı Dr.Mustafa Abdulcelil endişesini dile getirdi. Dr. Abdulcelil halkı iç savaşa sürüklenme ihtimali karşısında uyardı.

Libya Geçici Konsey Başkanı Dr. Mustafa Abdulcelil, Libyalıların bir iç savaşa sürüklenmesi hususunda uyarıda bulundu. Dr. Abdulcelil: ‘Libyalıları iç savaş konusunda uyarıyorum’ dedi.

Geçici Konsey başkanı Abdulcelil’in açıklamaları Ulusal Geçici Konsey güvenlik güçleri ile Misratalı devrimci bir grup arasında çıkan çatışmaların akabinde geldi.

Çatışmalar hakkında farklı farklı bilgiler verildi. Abdulcelil 6 kişinin öldüğü ve 14 kişinin yaralandığı bu çatışmaların silahlı kişilerin Ez Zaviye bölgesindeki bir hastaneyi basarak görevini yapmakta olan doktoru dışarı çıkarmak istemeleri üzerine başladığını bildirdi. Hükümetin görevini yerine getirmedeki acziyetini dile getirmek içinse ‘hükümet sarayın etrafında dolanır, içine giremez’ ifadelerini kullandı.

Daha önce yayınlanan raporlar ise çatışmaların ordudan güçlerin Trablus’taki istihbarat binasına silah yöneltip, Misratalı devrimcilerden binayı boşaltmalarını talep etmesi üzerine başladığına işaret ediyordu. Bu talep üzerine hafif ve orta silahların kullanıldığı çatışmalar yaşandı.

Geçen Salı akşamı ise bazı aşiret şeyhlerinin aracılığıyla çatışmaların durdurulmasından sonra tedbirli bir sakinlik Trablus’u kapladı.

Albay Kaddafi rejiminin devrilmesinden bu yana Libya’nın başkenti ve diğer şehirlerinde ara ara çatışmalar yaşanıyor. Bu haber 821 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  10,179 µs