En Sıcak Konular

Almanya'dan gelecek 666 rallici Boğazköy Sfenksi'ne selam verecek

2 Ocak 2012 22:08 tsi
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın girişimleri sonucu Almanya'dan Türkiye'ye getirilen Boğazköy Sfenksi'ni, 'Klasik Otomobiller Rallisi' etkinliği kapsamında 14 ülkeden toplam 111 takım, 355 araç ve 666 yarışmacı ziyaret edecek.'Klasik Otomobiller Rallisi'nde Çorum'un da geçiş güzergahı olarak belirlenmesinin ardından Çorum Valisi Nurullah Çakır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yakub Keleş ve Orient Rally 2. Başkanı Nadir Serin'in de katılımıyla geçiş protokolü imzalandı.

Valilik makamında imzalanan protokol esnasında konuşan Çakır, etkinlik kapsamında Çorum'dan geçecek olan rallicileri ağırlamaktan mutluluk duyacağını dile getirdi.

Avrupa Birliği Bakanlığı'nca, iletişim stratejileri çerçevesinde bir sivil toplum etkinliği olarak desteklenen 'Klasik Otomobiller Rallisi' etkinliği çerçevesinde, Almanya'nın Allgeau şehrinden start verilecek olan ve Türkiye'den de geçecek rallicilerin, 'Boğazköy Sfenksine Selam' adı altında sfenksi ziyaret edeceği belirtildi. 14 ülkeden toplam 111 takım, 355 araç ve 666 yarışmacının katılımı ile başlayacak olan 'Klasik Otomobiller Rallisi'nde, 1-9 Mayıs tarihleri arasında ise yarışmacıların Türkiye'den geçeceği öğrenildi.

Ralli; Türkiye'de Edirne, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Kastamonu, Çorum, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Bayburt, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan ve Artvin güzergahlarından geçecek.

(CİHAN)

Bu haber 615 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,383 µs