En Sıcak Konular

AÖF için son gün Cuma

22 Aralık 2010 13:38 tsi
Açıköğretim (AÖF), İktisat ve İşletme fakültelerinde kayıt yenileme işlemleri için son gün Cuma...

Eskişehir  Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim (AÖF), İktisat ve İşletme fakültelerinde kayıt yenileme işlemleri 24 Aralık 2010 Cuma günü sona eriyor.

Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim Sistemi'ne göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme fakültelerine kayıtlı öğrenciler, 2010- 2011 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri 21 Aralık 2010 tarihinde sona ermesine karşın, 24 Aralık Cuma gününe kadar mazeretli olarak kayıtlarını yeniletebilecekler ve bu tarihten sonra hiçbir mazeretle kayıt yenileme işlemleri yapılmayacak. Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

"Kayıt yeniletmek isteyen öğrenciler 2010- 2011 öğretim yılı 'Öğretim Gideri' ve 'Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı' birinci taksit ödemelerini 24 Aralık tarihine kadar T.C. kimlik numarası ile tüm Vakıfbank Şubelerinden yapabilecekler. Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Aralık 2010 tarihinde internet, ATM ve telefon bankacılığından saat 23.30'a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecek. Öğrencilerin, bankadan aldıkları dekontun 2010- 2011 öğretim yılı 'Öğretim Gideri' ve 'Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı' birinci taksit ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmeleri gerekmekte. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2010- 2011 öğretim yılı kaydı yenilenmeyecek. Öğrenciler, kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödeme yaptıktan sonra AÖF büro- web sitesine (http://aofburo.anadolu.edu.tr) girerek kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği mutlaka kontrol etmeleri gerekir."

Açıköğretim Sistemi ile öğrenim gören öğrenciler, kayıt yenileme işlemlerinde yardımcı olması için Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanan 'Kayıt Yenileme Kılavuzu' ile öğrenimleri süresince yararlanacakları 'Öğrenci Kılavuzu'na 'http://www.anadolu.edu.tr' adresindeki 'Açıköğretim', 'Kılavuzlar' linkinden ulaşabilecekler. Ayrıca illerdeki AÖF bürosuna 444 10 26 no'lu telefondan da ulaşılabilecek.

ajanslarBu haber 462 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,048 µs