En Sıcak Konular

'Baykal'ı Özal gibi yok etmek istediler'

22 Aralık 2010 11:26 tsi
'Baykal'ı Özal gibi yok etmek istediler' Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile ilgili soruşturma dosyasına giren Baykal'a komplo iddiaları konusunda, eski CHP MYK üyesi Savcı Sayan'dan çarpıcı değerlendirmeler geldi.

Deniz Baykal'a yakınlığıyla bilinen Sayan, eski ÇYDD Başkanı Türkan Saylan ile Prof. K.M. arasında geçen telefon görüşmelerinin üzerine gidilmesini istedi. 2008'e ait görüşmelerde Saylan, "Mesela Baykal stent takılırken öldü... Hani pat diye Özal ölmüştü biliyorsun." diyordu. CHP'li Sayan, bu ifadelerde, 'Özal'ı öldürdük, Baykal'ı komploya kurban götürelim ya da yok edelim' düşüncesi' olduğuna inanıyor. Ölüm korkusuyla Baykal'ın uzaklaştırılmak istendiğini söyleyen Sayan, telefondaki sözlerin de 'şifre' olabileceğini belirtiyor.

Cihan TV Network'ün Anadolu'da Sabah programına konuk olan CHP'li Savcı Sayan, Hacettepe Hastanesi'nde Baykal'ın kalbine stent takılması üzerine yapılan konuşmanın asıl amacının, dönemin CHP liderine mesaj yollamak olduğunu savundu. Bu şifreyi de, "Bu Baykal'a bir komployu gösterelim. Tehdit edelim. Şantaj yapalım. Köşesine çekilmek zorunda kalsın. O zaman kimse sizi tutamaz. Orada asıl olan şifreler odur." şeklinde açıkladı.

Baykal'ın partinin başından uzaklaştırılması için bazı ellerin devreye girdiğini anlatan Sayan, komploların nereden kaynaklandığını az çok tahmin ettiklerini, ancak ellerinde bunu belgeleyecek güç olmadığını dile getirdi. Hükümetin bu konuyu ortaya çıkartarak afişe etmesini isteyen eski CHP MYK üyesi, şunları söyledi: "Biz bunu bekliyoruz. Baykal'ın stent meselesi büyük bir meseledir. Kalp meselesi değil... Ameliyat meselesi değil. Oradan bir şey çıkmayacağını onlar da biliyor. Orada bir korku var, şifreler var... 'Baykal'ı kenara çektirelim. CHP'yi bitirelim' ülkeyi bitirelim...1 Mart tezkeresi gibi tezkereleri ülkeden geçirelim. Bütün mesele bu, Anadolu insanı da bunu böyle bilsin."

ZamanBu haber 594 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,200 µs