En Sıcak Konular

Ve Önder Sav düğmeye bastı

22 Aralık 2010 10:02 tsi
Ve Önder Sav düğmeye bastı 

CHP'de son kurultayın ardından sular durulmuyor.

CHP'de muhaliflerin kadın kotası itirazı Yüksek Seçim Kurulu tarafından reddedildi. Ancak muhaliflerin itirazlarını sürdürecekleri belirtiliyor.

Kılıçdaroğlu'na gizli savaş açtığı belirtilen Önder Sav, kurultayda yapılan tüm işlemleri tek tek tespit ederek, itiraz yoluyla tartışmaya açtırdı. Aralarında partinin eski Gençlik Kolları Başkanı Umut Tunç'un da yer aldığı 20 kadar Sav'a yakın isim itiraz furyasına başladı.

2. İTİRAZ DİVAN ÜYELİĞİNE: Muhaliflerin ilk itirazı olan kadın kotasına uyulmaması YSK'dan döndü. Muhaliflerin ikinci itirazını ise Kurultay divan üyeliği seçimi oluşturdu. Divan üyesi seçilen Bingöl İl Başkanı Sema Kaygalak'ın delege olmamasına rağmen bir saat kadar divanda görev yaptığını, bu işlemin tüzüğe aykırı olduğunu öne sürdüler.

3. İTİRAZ 17 PM ÜYESİNE: Üçüncü itiraz konusu ise Parti Meclisi üyesi yapılan 17 isminCHPüyesi olmadığı iddiasına yönelik oldu. Ancak parti yöneticileri, söz konusu isimlerin 3 Kasım'dan sonra üye yapıldığını savundular.

4. İTİRAZ PM YEDEK ÜYELİĞİNE: Kurultay'a ilişkin dördüncü itiraz ise PM yedek üye listesinde alfabetik sıraya uyulmadığına yönelik oldu.

5. İTİRAZ ‘BİLİM KÜLTÜR'E: Muhaliflerin son itirazı ise 12 kişilik Bilim Kültür ve Yönetim Platformu üyeliği seçimine yönelik yapıldı. Platform seçiminin ancak genel başkan seçiminin yapıldığı kurultayda yenilenebileceğini iddia eden itirazcılar, son kurultayda tüzüğün 55'inci maddesine aykırı hareket edildiğini öne sürüyorlar.

starBu haber 1,280 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,277 µs