En Sıcak Konular

Güney Kore'den yeni açıklama

22 Aralık 2010 08:49 tsi
Güney Kore'den yeni açıklama
Güney Koreli yetkililer, Güney Kore ordusunun yarın gerçek mermilerle havada ve karada bir dizi askeri tatbikat yapacağını duyurdu.

Güney Kore askeri sözcüsü, tatbikatın önemli olduğunu ve iki Kore'yi ayıran sınırın 20 kilometre güneyindeki Pocheon bölgesinde yapılacağını belirtti. Sözcü, helikopter, 6 savaş uçağı ve tank destekli 800 askerin katılacağı tatbikat sırasında roketatar, tanksavar, taşınabilir top gibi çeşitli silahların kullanılacağını kaydetti.

Ordusu sözcüsü ayrıca, bugün, Kore Yarımadasının doğusunda, Japon denizinde askeri bir tatbikat başlattığını, 6 savaş gemisinin ve helikopterlerin yer aldığı tatbikatın Kuzey Kore sınırının güneyine 100 kilometre uzağında yapıldığını belirtti.

Güney Kore ordusunun Birinci Tabur Komutanı Choo-Eun-Sik, Güney Kore Haber Ajansı Yonhap'a yaptığı açıklamada tatbikatın, Kuzey Kore'ye ait devriye gemilerinin veya denizaltılarının Güney Kore sularını muhtemel bir ihlaline karşı cevap verebilecek güçte olduğunu göstermek amacını taşıdığını söyledi.

"Amacımız güçlü bir şekilde hazırlıklı olduğumuzu göstermektir" diyen Choo-Eun-Sik, "Eğer, Kuzey Kore yine Yeonpyeong tarzı yeni bir tahrikte bulunursa, çok ciddi misillemelerde bulunacağız" şeklinde ifadeler kullandı.

23 Kasımda Güney ve Kuzey Kore arasında karşılıklı ateş açılması sırasında Kuzey Kore, Yeonpyeong Adası'nı bombalamış, Güney Koreli 4 asker hayatını kaybetmişti.

 Bu haber 708 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,754 µs