En Sıcak Konular

Yumurta kafada değil, tavada güzel

12 Aralık 2010 14:52 tsi
Uluslararası Genç İdealistler Hareketi üyesi öğrenciler, Beyazıt Meydanı'nda sucuklu yumurta pişirip vatandaşlara dağıttı.

'Yumurta kafada değil, tavada güzel şenliği' adını verdikleri etkinlikte pişirilen sucuklu yumurtadan yiyen vatandaşlar, "Yumurtanın tavadaki hali daha güzel" dedi.

Ankara Üniversitesi'nde bir grup öğrencinin Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'ya yönelik yumurtalı protestosu, gündemdeki yerini koruyor. Uluslararası Genç İdealistler Hareketi üyesi bir grup öğrenci de 'yumurtalı eylem' tepkisini farklı bir şekilde dile gösterdi. Çeşitli öğrenci gruplarının eylemlerine sahne olan Beyazıt Meydanı'na piknik tüpü getiren öğrenciler burada sucuklu yumurta pişirip vatandaşlara dağıttı. 'Yumurta kafada değil, tavada güzel' adını verdikleri etkinlikte yumurta, alışıla geldiği gibi tavada yağ ve sucukla buluştu. Öğrencilerin yaptığı etkinliği önce meraklı gözlerle izleyen vatandaşlar daha sonra sıraya girip pişirilen yumurtadan afiyetle yedi. Vatandaşlar 'yumurtalı eylemi' doğru bulmadıklarını belirterek "Yumurtanın kullanılması gereken şekli bu, eylem aracı olarak kullanılmamalı. Bu şekilde tadı çok güzel." diye konuştu.

Yapılan etkinlikle ilgili basın açıklaması yapan Uluslararası Genç İdealistler Hareketi üyesi Emrah Gürbüz, 'öğrencilerin velinimeti' olan yumurtanın siyasi malzeme olarak kullanılmasından rahatsızlık duyduklarını belirtti. Gürbüz, "Yumurta içerdiği 'kolin' sayesinde beyin gelişimine katkıda bulunup ihtiyacımız olan A, D, E, B vitaminleriyle ve doyuruculuğuyla bizlerin göz bebeğidir. Kaba bir hesap yaptığımızda son günlerde israf edilen yumurtalarla 4 kişilik bir öğrenci evinin 2 aylık yumurta ihtiyacı karşılanmaktadır." Dedi. Öğrencilerin demokratik tepkilerini dile getirmek için başka yöntemler kullanabileceğini belirten Gürbüz, "Gelin sağduyulu olalım. Bizler sesimizi her yerde her şekilde duyururuz. Üniversite öğrencilerinin birer anarşist gibi gösterilmesine de eylem yapan grupları 3,5 milyon üniversitelinin tamamına atfedilmesini şiddetle karşıyız. Beş parmağın beşi de ayrıdır ama hepsi bir araya gelince güzel omlet yapar." değerlendirmesinde bulundu.
 
cihanBu haber 576 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,958 µs