En Sıcak Konular

Kar nedeniyle 20 maden işçisi mahsur kaldı

12 Aralık 2010 14:28 tsi
Konya'da iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle Derebucak İlçesinde özel bir maden ocağında çalışan 20 işçi mahsur kaldı.

İşçilerin kurtarılması için Özel İdare'ye ait ekipler seferber edildi. Kar nedeniyle Konya genelinde 242 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Konya'da iki gündür etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışı nedeniyle Konya'nın, Ahırlı, Akören, Akşehir, Beyşehir, Bozkır, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Güneysınır, Hadim, Ilgın, Kadınhanı, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent ve Yunak ilçelerine bağlı 242 köy yolunu ulaşıma kapattı. Kapanan köy yollarının ulaşıma açılması Konya İl Özel İdaresi Altyapı ve Çevre Daire Başkanlığı'nca 21 ekip oluşturuldu. Karla mücadele ekipleri kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Kaçmaz karla mücadele için 21 greyder, 1 kar püskürtme makinesi, 4 kar aracı, 16 Akaryakıt kamyonu ve 19 dozer, 2 yükleyici, 3 tır ve 8 pikaptan oluşan 74 araçlık ekipman ile yaklaşık 100 personelin görev yaptığını söyledi.

Derebuçak ilçesine bağlı Kon-Mer firmasına ait mermer ocağınca çalışan 20 işçi Derebucak İlçesi Kocadağ Üçkuyular Mevkii 17'inci kilometrede bulunan maden ocağında mahsur kaldı. İşçilerin durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, erzak sıkıntılarının bulunmadığı bilgisine ulaşıldı.

İl Genel Sekreteri Mehmet Kaçmaz, mahsur kalan işçilerin kurtarılması için tüm ekiplerin seferber edildiğini açıkladı. Kaçmaz, "İl Özel İdaresi Altyapı ve Çevre Daire Başkanlığı'na bağlı karla mücadele ekipleri mahsur kalan işçileri kurtarmak için çalışmalarını hızla sürdürüyor. İşçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu ve yanlarında yeteri kadar erzak bulunduğu bilgisini aldık." dedi.

'ALO MAHSUR KALDIM' HATTI KURULDU

Diğer yandan etkili olan kar nedeniyle karda mahsur kalan veya acil durumlar için özel idare bünyesinde 'Alo mahsur kaldım' hattı kuruldu.

Genel Sekreter Kaçmaz, kurulan hat ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "Kaymakamlıklardan ve jandarmadan gelecek ihbarları değerlendirerek anında kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için özel telefon hattı kurduk. Geçen yıllarda olduğu gibi beklenmedik durumlarda mahsur kalan vatandaşlarımızın da kurtarılması için ekiplerimiz teyakkuz halinde olacak. İl Özel İdaresinde oluşturulan 248 96 00 no'lu ihbar hattına 7 gün 24 saat ulaşılabilecek."
 
cihanBu haber 581 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,011 µs