En Sıcak Konular

CHP'de çizik operasyonu

12 Aralık 2010 10:24 tsi
CHP'de çizik operasyonu

Kılıçdaroğlu, kurultay sonrası büyük bir revizyona gidecek. CHP liderinin mevcut 72 milletvekili ve 56 il yönetici ile yollarını ayıracağı belirtiliyor.

Kılıçdaroğlu, Türkiye İşverenler Sendikası'nın Hilton'daki genel kurulu toplantısına katıldı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun partide büyük bir revizyona gideceği, mevcut 72 milletvekili ve 56 il yöneticisi ile yollarını ayıracağı belirtiliyor. Referandumdan umduğunu bulamayan Kılıçdaroğlu, iktidar mücadelesine girdiği odaklara kurultay resti ile cevap vermişti. Kılıçdaroğlu'nun yıllardır aynı isimlerin ön planda olduğu örgüt ve Meclis grubunda kurultay sonrası büyük çaplı bir değişime gideceği konuşuluyor. İddialar göre teşkilatın başına getirdiği Gürsel Tekin ile birlikte örgüt ve vekillerin çalışmalarını incelemeye alan Kılıçdaroğlu'nun 56 il örgütünü görevden alacağı ve 72 milletvekiline de yeni dönemde listelerde yer vermeyecek. Referandum öncesinde Türkiye'yi dolaşarak partiye hareket getiren Kılıçdaroğlu, ayak uyduramayan teşkilatları tespit etmeye çalıştı. Tespitlerini Abant'taki toplantıda da dile getirdi. Uyarılara karşın hareketlenme olmayınca Gürsel Tekin ile teşkilatları masaya yatırdı.

BERHAN ŞİMŞEK LİSTE BAŞI

Gideceklerin başında İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek'in olduğu belirtiliyor. Kılıçdaroğlu, Şimşek'in çalışmalarından memnun olmadığını yakınındaki isimlerle paylaştı. Sav'ın il başkanlığına getirdiği Şimşek, görevi sürdürmekteki inadı nedeniyle de yeni yönetimin tepkisini çekiyor. Fakat partiyi birleştirmek, bütünleştirmek ve iktidara getirmek amacıyla yola çıktığını söyleyen Kılıçdaroğlu, Şimşek'i görevden alarak partinin en büyük il teşkilatında rahatsızlığa neden olmak istemiyor. Şimşek'in görevden alınacak il başkanları listesinin birinci sırasında yer aldığı belirtiliyor.

Yeni dönemde kimler gidecek

Kılıçdaroğlu, önce Sav'ın yanında yer alan ancak sonra saf değiştiren vekiller ile seçimde tatil bölgelerini terchi eden vekilleri listelere almayacak. Kendi aleyhine konuşan Grup Başkanvekilleri Kemal Anadol ile Muharrem İnce'nin yanı sıra bir dönem yardımcılığını yapan Hakkı Suha Okay ve Haluk Koç'un da üstü çizildi. Kılıçdaroğlu'nun risk alıp Baykal ve Sav'ı da listelere koymayabileceği belirtiliyor. Tekin Bingöl, Abdurrez Erten, Çetin Soysal, Yılmaz Ateş, Osman Kaptan, Mehmet Sevigen gibi isimler de yeni dönemde Meclis'te olmayacak.

yenişafakBu haber 742 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,973 µs