En Sıcak Konular

Kuvvetli fırtınaya dikkat!

27 Kasım 2010 09:54 tsi
İstanbul'un Avrupa Yakası ile Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli yağış olması tahmin ediliyor. Bu arada, sıcaklar kuzey ve batı bölgelerinde 2 ila 4 derece artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzeybatı kesimleri ile Batı Akdeniz'de görülecek yağışların; İstanbul'un Avrupa Yakası ile Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. İç ve batı bölgelerimizde etkili olan rüzgarın, İstanbul Boğazı başta olmak üzere, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege Kıyılarında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Sıcaklar kuzey ve batı bölgelerinde 2 ila 4 derece artarak, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgar yurt genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, İç Anadolu, Batı ve Orta Akdeniz Akdeniz, Güney ve İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz'de kuvvetli (30-50 km/saat), Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege Kıyılarında kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE RÜZGAR UYARISI
Yağışların; İstanbul'un Avrupa Yakası ile Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını vb.) tedbirli olunması isteniyor.
Rüzgarın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden İç Anadolu, Batı ve Orta Akdeniz, Güney ve İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz'de kuvvetli (30-50 km/saat), İstanbul Boğazı başta olmak üzere, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege Kıyılarında kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek (Ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz zehirlenmesi vb.) olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekiyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU
Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; İstanbul'un Avrupa Yakası ile Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli, İstanbul Boğazı başta olmak üzere bölgenin batısında kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat), Kuzey Ege Kıyılarında kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, batısı aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olarak geçecek. Rüzgar; Batı ve Orta Akdeniz'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Zongaldak, Düzce, Bartın ve İnebolu çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; Orta Karadeniz'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

SabahBu haber 585 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,025 µs