En Sıcak Konular

Türklere hakaret eden Sarrazin İstanbul'daydı

21 Eylül 2010 14:46 tsi
Müslümün göçmenlere ve Türklere karşı ırkçı açıklamaları nedeniyle Alman Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmek zorunda kalan Thilo Sarrazin'in hafta sonu İstanbul'da bir toplantıya katıldığı ortaya çıktı.

Hürriyet gazetesinden Mustafa Karakuş'un haberine göre hafta sonu Mısır Çarşısı'nda eşi Ursula Sarrazin'le alışveriş yaparken görüntülenen Thilo Sarrazin'le Alman Bild gazetesi konuştu. Geçtiğimiz ocak ayında tarihi kesinleşmiş bir forum için İstanbul'a geldiğini doğrulayan Sarrazin, "Almanya kendini yok ediyor" kitabı nedeniyle forumda katıldığı bazı toplantıların iptal edildiğini söyledi.

Türklere karşı ırkçı söylemleri nedeniyle Alman Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmek zorunda kalan ve partisi SPD'nin ihraç etmek için işlem başlattığı Sarrazin, 1998 yılında Antalya'da tatil yaptığını belirtti. İstanbul'da tessetürlü kadın sayısında artık  1978 yılında da Türkiye'de görev yaptığını vurgulayan Sarrazin, "Türkiye'yi o dönemle karşılaştırdığımda sokakta dolaşan tessettürlü kadın sayısında önemli bir artış gördüm" dedi.

Ayrıca 1978 yılında Türkiye'de görev yaptığını hatırlatan Thilo Sarrazin, "O dönem Türkiye çok karşıktı. Sanki bir iç savaştan geçiyor gibiydi. Şimdiki Türkiye'yi o dönemle karşılaştırmak çok zor" şeklinde konuştu.

Hafta sonu ziyaretinde tarihi yarımadayı ve Ayasofya'yı ziyaret ettiğini dile getiren Sarrazin, Ayasofya'dan çok etkilendiğini belirtti. Sarrazin Almanya'ya dönüşünde İstanbul'da seramik tabak, incir, hurma ve bal aldığını da söyledi.

Müslüman göçmenlere ve Türklere karşı ırkçı söylemleri nedeniyle eleştirilen Sarrazin, "Almanya kendini yok ediyor" ismiyle bir kitap yazdı. Kitap Almanya'da şu ana kadar 650 bin adet sattı.Bu haber 647 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,395 µs