En Sıcak Konular

KPSS'nin iptali dersanelere yaradı

21 Eylül 2010 11:14 tsi
KPSS Eğitim Bilimleri testinde ortaya çıkan kopya iddiaları sonucunda 280 bin öğretmen adayını kapsayan Eğitim Bilimleri testinin iptal edilmesiyle dershaneler ve öğretmen adayları bir ay içinde yapılması planlanan yeni sınav için hazırlığa başladı.

Özel Öğretim Kurslar, Hizmetiçi Eğitim Merkezleri, Dershaneler ve Etüt Eğitim Merkezleri Birliği Derneği (Öz-Kur-Der) Başkanı Hilmi Alpan, Eğitim Bilimleri Sınavı için daha önce dershanelere gelen öğrencilerin bir aylık süre içerisinde ek ders talebinde bulunduklarını ifade ederek bu talepleri karşılamak için ek ders uygulamalarına gideceklerini belirtti. Mağdur öğrencilere etüt hizmeti verilebileceğini belirten Alpan, "Bu kurs ücretinin de bir maliyeti var. KPSS için kurs yapan dershanelerle toplantılar yapacağız Kurucu temsilcilerimiz olumlu bakarsa daha önce kursa giden öğrenciler etüt çalışmasına çağrılabilecek" dedi.

Öte yandan Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP) Ankara İl Temsilcisi Ömer Aybakır, kısmen iptalin kendilerini memnun etmediğini belirterek, "İptal sonrası sınav konulması bir şey ifade etmiyor, bu insanlar cezalandırmadıkça tekrar sınava girip kopya çekebilir. Tekrar insanları sınava sokmak insanların psikolojisini bozar. Biz AYÖP olarak sınavın tamamen kaldırılmasını talep ediyoruz" diye konuştu.Bu haber 556 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,269 µs