En Sıcak Konular

Öcalan duyunca şok olmuş!

19 Eylül 2010 13:48 tsi
Öcalan duyunca şok olmuş! Teröristbaşı Abdullah Öcalan, 9 kişinin hayatını kaybettiği Hakkari'deki bombalı saldırıyı eleştirdi.

Öcalan'ın avukatları ile yaptığı görüşmenin notları, terör örgütüne yakın bir internet sitesinde yayınlandı. Sitede yer alan habere göre Öcalan, Hakkari'deki patlamaya tepki göstererek kendisiyle yapılan görüşmelerin dinamitlendiğini belirtti.

Öcalan, Hakkari'deki saldırının PKK'nın içerisine sızmış jitem-kontra tarzı bir ekibin veya PKK içinde yönlendirilen başıboş bir grubun işi olabileceğini ifade etti. Hakkari'deki saldırının, geçtiğimiz günlerde Batman'da öldürülen Salih Özdemir olayı gibi de olabileceğini ileri süren Öcalan, milislerin işi, köylü intikamcılığının bir sonucu olabileceğini kaydetti. Devlet içerisinde devletten kaynaklı bir olay olabileceğini de ihtimaller arasında saydı. Olayı duyduğunda şok olduğunu, şu andaki ruh halinin kaos gibi olduğunu, anlamaya çalıştığını söyledi.

Öcalan, saldırıyı, Güçlükonak'ta minibüs taranması olayına benzetti. Patlama olayının mutlaka aydınlatılması gerektiğini belirtti. Saldırının hedefinin kendisi ile yapılan görüşmeler olabileceğine işarete etti. Bulunduğu yerde oldukça anlamlı görüşmeler yaptığını, çok anlamlı sonuçlar olabileceğini ileri süren Öcalan, tam bu esnada Hakkari'de patlama meydana geldiğine dikkat çekti.

cihanBu haber 774 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,553 µs