En Sıcak Konular

Sağlam'dan ilginç değerlendirme

17 Eylül 2010 16:55 tsi
Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde Gaziantep deplasmanı ve Valencia mağlubiyetini değerlendirdi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Şampiyonlar Ligi için bir kadro oluşturmadıklarını, aradaki ekonomik denge farkını herkesin bildiğini belirterek, "Kulubün geleceğini ipotek altına almak adına böyle bir şey yapamazdık, yapmadık da" dedi. Sağlam, 2 gün boyunca Valencia karşılaşmasında başarısızlığın nedenlerini aradıklarını söylerken, "Bizim takımımızda oyunun skorunu değiştirecek, 5 kişiyi çalımlayıp gol atacak oyuncu yok. Onun için oyun disiplininden kopmadan, takım oyunuyla birbirimizi sahiplenerek başarıya gideceğiz" diye konuştu.

Deplasmanda çok önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını hatırlatan Ertuğrul Sağlam, "Gaziantep maçı bizim için çok önemli, kayıpsız yolumuza devam etmek istiyoruz. İki dost takımın mücadelesinden kaliteli futbol ile izleyenler de zevk alacak" dedi.

 

Sağlam, Ali Tandoğan ve Volkan'ın sakatlığı olduğunu, Sercan'ın gribal enfeksiyonu bulunduğunu, pazartesi günkü karşılaşmaya kadar bu 3 oyuncunun hazır hale geleceğini hatırlattı.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NİN KEYFİNİ ÇIKARIYORUZ"

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Sağlam, Valencia mağlubiyetinin lige nasıl yansıyacağını değerlendirerek, "İşleri birbirine karıştırmamayı bugüne kadar becerebildik. Her kulvar önemli bizim için. Önümüzdeki sezon da Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyorsak, bu sene edindiğimiz tecrübeleri önümüzdeki seneye taşımak istiyorsak ligde başarılı olmak zorundayız. Bizim için önemli olan kulvar lig. Ligde iyi neticeler alıp sezonu iyi yerde bitirmek için bu karşılaşmalara iyi konsantre olmak zorundasınız. Sezon başındaki Trabzon mağlubiyetiyle herkes dağılacağımızı söyledi. Ancak biz onu unutmasını becerdik. Valencia'da üzüldük. Ama orası farklı bir kulvar. Bizim için ondan önemlisi lig olduğu için oyuncularımız lige konsantre olacaklardır. Şampiyonlar Ligi'nde önümüzde 5 karşılaşma var. Umudumuzu yitirmedik. Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmaya bir kadro oluşturmadık. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak bütün Bursa için, Bursaspor taraftarı ve takımı için büyük bir keyif. Bunun zevkini çıkartmaya çalışıyoruz. Aradaki ekonomik denge farkını da hep beraber biliyoruz. Ona göre transferler yapamazdık. yapmadık da zaten. Çok büyük transferler yapıp sıkıntı yaşamak da yoldu. Çok büyük paralar harcadığınız zaman da kısa zamanda başarılı olacağınızın anlamı yok. Bu sezon geçiş ve tecrübe sezonu olacaktır. İnşallah bu sezon elde edeceğimiz tecrübelerle önümüzdeki sene çok büyük başarı karşılaşmalara imza atacağımızı söyleyebilirim" diye konuştu. .

"ŞAMPİYONLAR LİGİ ÇOK FARKLI BİR KULVARMIŞ"

Sağlam, Şampiyonlar ligi'nde gelecek maçlarda oyun anlayışını değiştirmeyi düşünmediğini kaydederek, "Valencia maçından sonra oyuncular bakış açılarını mutlaka değiştireceklerdir. Valencia iyi bir karşılaşma olmadı. Kendi potansiyelimizin çok altında bir karşılaşma oldu. Bunun nedenlerini 2 gündür konuşuyoruz. Bunu ortaya çıkardık. Fikir alışverişinde bulunduk. İlk karşılaşma biraz Şampiyonlar Ligi'nin havasını teneffüs edebilme manası taşıdı. Yapılan hataları ligde telafi ya da tölere edebilirsiniz. Ama karşınızda futbolun doğrularını harfi harfine uygulayan takım olduğu için sıkıntı yaşarsınız.. Büyük takımlarla üst düzey takımlarla oynadığınız zaman hatalar çok farklı şekilde size yansıyor. Şampiyonlar Ligi çok farklı bir kulvarmış. biz de oyuncularımız da somut şekilde gördü" şeklinde konuştu

"ADIM GİBİ EMİNİM SEZON SONUNDA İSTEDİĞİMİZ YERDE OLACAĞIZ"

Sağlam, Valencia mağlubiyetinin nedenleri neler şeklindeki bir soruya ise, "Ligde ekip açısından mücadelede taviz vermedik. Ekip olgusunu ön plana çıkardık. Bireysel anlamda diğerlerinden üst düzey değildik ama bireysel yetenekleri birleştirip takım oyunuyla başardık. Oyun disiplininden uzaklaşmadık. Sıkıntı yaşadığımız maçlarda futbolcular cezayı yiyince kendi gerçeklerine döndüler. Bunları iyi yaptığımız için geçtiğimiz sezon Türkiye Ligi'nde bir çok takımın önüne çıktık. Ben bu sezon da Türkiye Ligi'nde sezon sonunda istediğimiz yerde olacağımızdan adım gibi eminim. Ancak üst düzey takımlarla karşılaşırken, olayı bireyselliğe çevirmeye başlarsanız, yaptığınız hataların telafisi olmuyor. Hatalar rakip tarafından boşluk bulunca değerlendiriliyor. Hatalar mutlaka futbolda olacak. Ama olurken içeride bunu telafi ediyorsunuz, üst düzey takımlarda daha dikkatli olmak zorundasınız. Oyun disiplininden kopmayıp, gol pozisyonlarını değrelendireceksiniz" şeklinde konuştu. .

"SKORU TEK BAŞINA DEĞİŞTİRECEK OYUNCUMUZ YOK"

Sağlam, "oyuncularınızın bireysel oynamasından mı hezimet yaşandı" sorusuna ise, "Bizim takımda tek başına oyunun skorunu değiştirecek oyuncu yok. Beş kişiyi çalımlayıp bütün rakiplerini birer birer geçip gol atan oyuncu gösterebilir misiniz? Öyle bir takım değiliz, öyle bir oyuncumuz yok. Bizim işi iyi başarabildiğimiz yönde değerlendirmemiz, takım oyunu ve birbirimizi sahiplenmemizle ortaya çıkar. Oyun disiplininden uzaklaştığımız zaman başarılı olamıyoruz. Bizi biz yapan degmuzu yitirmedik. Şampiyonlar Ligiğerleri koruyup onu üst seviyeye çıkarmak zorundayız. Ekip bütünlüğünü tam anlamıyla sahaya yansıtırsak, takım olgusuyla hareket edersek başarılı oluruz" şeklinde cevap verdiBu haber 659 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,081 µs