sert yanıt | " /> sert yanıt | "/>

En Sıcak Konular

Başbakan Erdoğan'dan sert yanıt

17 Eylül 2010 08:06 tsi
Başbakan Erdoğan'dan sert yanıt 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Hakkari'deki mayın patlamasının ardından yaptığı açıklamaya ilişkin konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini söyledi. Erdoğan, "Bu teröristleri tekrar milletçe lanetliyoruz.   

Tabii ki sürecin çok daha farklı bir şekilde ve kararlı şekilde takipçisiyiz. Bu kararlılığımız da sonuna kadar devam edecek. Terör şüphesiz ki belli bir bedeli ödettiriyor ama bu bedel de karşılıksız kalmayacak." ifadelerini kullandı. Başbakan, BDP'nin talebi üzerine bugün (dün) kendilerine randevu verildiğini anlattı. Erdoğan, ''Daha önce Ahmet Türk'ün döneminde de randevu talebi gelmişti. O zaman da 13 vatandaşımızı yine şehit etmişlerdi. 13 vatandaşımızla ilgili de orada adres gösteriyorlar beyefendiler. O dedikleri adreste söyledikleri gibi bir şey çıkmadı. Bölücü terör örgütü çıktı. Burada da yöntem aynı, oyun aynı." diye konuştu.

Başbakan, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarının talihsizlik olarak değerlendirdi: "Hakkari ilinin yaşadıkları, benim oradaki il başkanımdan tutunuz, ilçe başkanlarına varıncaya kadar arkadaşlarımın aldığı tehditlerin arkasında kimlerin yattığı bellidir. Bu tehditleri alan arkadaşlarım ve bu tehditleri yapanların kimlerle de dayanışma içerisinde olduğu bellidir. Eş başkan olarak eğer bölgede barışı, istikrarı istiyorlarsa yapmaları gereken demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti içerisinde, hukuka göre adımlar atmaktır. Kendilerine göre yeni bir yapı ortaya çıkarma gayretlerine ne bu parlamento müsaade eder, ne bu millet müsaade eder. 5 gün okulları boykot edeceklermiş. Bu da anayasal anlamda bir suç teşkil ediyor. Hani barış istiyordunuz siz, hani barışın güvercinleriydiniz?"

zamanBu haber 713 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,877 µs