En Sıcak Konular

'0 noktası'nı kim işaretledi?

13 Eylül 2010 11:27 tsi
'0 noktası'nı kim işaretledi? İkiz Kuleler Camii: Aynı noktaya ikinci operasyon olur mu?

iyibilgi Ankara

Amerikan toplumunun 11 Eylül’de saldırıya uğrayan ikiz kulelerin yıkıldığı “sıfır noktası”na gösterdiği reaksiyon, tersine buna karşı çıkan ve ellerinde “Müslümanlar hoşgeldiniz” dövizleri taşıyanlar, ülkenin bir başka noktasında Kur’an yakma girişimi ve üzerinde alevlenen tartışmalar gerçekte usulca dokunduğu anlaşılan güçlü bir iktidar savaşına hizmet ediyor.

Bu savaşın lojistiği o kadar iyi kurgulanmış ki, 11 Eylül gibi ABD toplumunun en hassas ve açıktaki sinir ucuna dokunurken, Kur’an yakmak gibi İslam dünyasını ve bizatihi ülkedeki Müslümanları delirtecek bir diğer yaraya tuz basıyor.

Yetmiyor.. Bu sinir uçlarını, açık yaraları, tuzları alıp, hepsini birden “Hüseyin Obama”nın başından aşağı döküyor. Hepsi gizli saklıysa da hedefi belli; Kasım seçimleri…

Ekonomik kriz, Irak ve Afganistan dertleri, ağır muhalefet baskısı ve “iç isyan”lar havuzunda zaten salla-pati yüzen Obama’ya “demokrasi söylemini” tekrarlamaktan başka yol bırakmıyor. Ve ne yazık ki bu karmaşıklık içinde Beyaz Saray’ın patronunu duymak zorlaşıyor.

Zaten istenen de bu. “Çay partileri”nden Hollandalı Irkçı lider Geert Wilders’i transfer edip sıfır noktasında “Buraya çizgiyi çekin. Çekin ki New York yeni Mekke olmasın” dedirten günlük politikalardan daha derini da var. 

New York Observer Gazetesi’nden Mark Ames’in kaleme aldığı ve bugün bizim gazetelere de küçük de olsa yansıyan, “CIA’nın Sıfır Noktası Camisi ile tuhaf ilişkisini çözmek” başlıklı haber, “o noktaya ikinci bir operasyon yapıldığının bilgilerini söylüyor!

Şu cümlelere şaşmamak mümkün mü, “Camii projesinin arkasındaki bazı isimlerin CIA ve Pentagon’a yakınlıklarına dikkat çekti. Caminin önde gelen maddi destekçilerinden biri de Danışma Kurulu Üyesi Leslie Deak. New Yorklu iş adamı (52), kendisini, “Yahudi ve Hıristiyan geçmişli dindar bir Müslüman” diye tanıtıyor. Hıristiyan bir ailede doğan Deak, daha sonra Ortodoks Yahudiliğe geçerek Yahudi bir kadınla evlenmiş. Moshira Soliman adlı bugünkü Müslüman eşi ile evlendikten sonra da bir kez daha din değiştirip Müslüman olmuş. Deak’in ve ailesinin Pentagon ve CIA ile iş yaptığı öne sürülüyor.”

Bu kadarı bile netameli olduğunu göstermek için yeterli ama şunu ekleyelim, çok ama çok detaylı bilgiler de var ABD'nin kimi uzman basın kuruluşlarında. Ve oradaki bağlara bakıldığında anlaşılıyor ki, bu iş başka iş.

www.iyibilgi.comBu haber 1,731 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,374 µs