En Sıcak Konular

'120 yaşına kadar başbakanlık...'

13 Eylül 2010 11:02 tsi
'120 yaşına kadar başbakanlık...' Rusya Başbakanı Vladimir Putin, hafta sonunda düzenlenen Yaroslavl Uluslararası Konferansı'na katılmak için gelen İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile görüştü.

Moskova'nın dışındaki Novo-Ogaryovo devlet rezidansında gerçekleşen görüşmeye, 120 yaşına kadar başbakan olma esprisi damga vurdu. 2012'de yapılacak Kremlin seçimlerinde aday olacağının sinyalini veren Putin, İtalyan meslektaşına 120 yaşına kadar görevde kalmalarının mümkün olup olamayacağını sordu.

Berlusconi, görüşmede kendisinin insan ömrünü 120 yaşına kadar uzamasını sağlayacak bir enstitünün çalışmalarını finanse edeceğini açıklaması üzerine,RusyaBaşbakanı, "O zaman bizler en az 120 yaşına kadar başbakan olabilecek miyiz?" sorusunu yöneltti. 73 yaşındaki Berlusconi, başbakanların çok çalıştığını ve kendisinin böyle bir talebinin olmadığını ifade etti. Bunun üzerine Putin, "İnanmazsın belki, bu yıltatiliçin bir gün bile bulamadım. Son haftalarda boş vakit de bulamıyorum" karşılığını verdi.

Putin, yaz mevsiminin aşırı sıcak geçmesi ve orman yangınları nedeni ile zorlu günler geçirdi. Kuraklıklar sebebiyle tahıl ürünlerine ihracat yasağı getirilirken, yangınlarda 60'a yakın insan hayatını kaybetti. Son olarak da Putin, Uzakdoğu bölgesinde bindiği Lada marka yerli araçla 2 bin kilometreden fazla yol yaptı ve birçok bölgede incelemelerde bulundu. Putin ve Berlusconi, birlikte kısa bir tatil yapmak konusunda anlaşma sağladı. 

cihanBu haber 794 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,957 µs