En Sıcak Konular

Hakkari ve Yüksekova'da 36 gözaltı

11 Eylül 2010 17:12 tsi
Hakkari ile Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde izinsiz gösteri yapan kişilere yönelik operasyonda 36 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, 6 Eylülde Hakkari dağlık arazi kesiminde düzenlenen operasyonda 9 teröristin etkisiz hale getirilmesini bahane ederek, kent merkezi ile Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde izinsiz gösteri yapan kişilere yönelik güvenlik güçlerince operasyon başlatıldı.

Operasyon kapsamında, görüntü kayıtlarından gösterilere katıldığı ve yasa dışı eylemde bulunduğu belirlenen kişilerin adreslerine baskın düzenleyen güvenlik güçleri, Hakkari’de 18, Yüksekova’da 14, Şemdinli’de ise 4 olmak üzere 36 kişiyi gözaltına aldı.

Zanlıların, sorgularının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Bu arada, Hakkari ve ilçelerinde bir kısım esnafın iş yerlerini açmadığı gözlemlendi.

Tehditli boykota 12 gözaltı 

BATMAN'da halkı referandumda sandık başına gitmemesi için tehdit ettikleri ve terör örgütü PKK adına boykot çağrısı içerikli bildiri dağıttıkları öne sürülen 12 şüpheli gözaltına alındı.

Halkın referandum için sandık başına gitmemesi için tehdit ettikleri ve terör örgütünün boykot çağrısını içeren bildiri dağıttıkları öne sürülen 12 şüpheli gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, cuma günü e-posta ve 155 Polis İmdat telefonuna gelen ihbarlar üzerine ekiplerin harekete geçtiği belirtilirken şöyle denildi:

“Sazı şahısların mahallelerde dolaşarak yapılacak olan referandumda oy kullanılmaması yönünde halkı tehdit ettikleri ayrıca yine bazı şahısların yasa dışı örgüt adına bastırılmış bildiri dağıttıkları belirlenmiştir. 11.09.2010 günü geniş çaplı bir çalışma başlatılmış, özellikle bu işi koordine ettiği tespit edilen Ş.T., E.E., V.T., M.S., İ.B., A.Ç., E.S., V.B., S.A., B.T., M.E.A., Ç.Y.'ı gözaltına aldı. Bu kişilerin evlerinde üzerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda yasak yayın, örgütsel dokümanlar ile operasyon sırasında yakılarak imha edilmeye çalışılan tehdit amacıyla kullanıldığı ve yukarıda içeriği belirtilmiş olan bildiriler ele geçirilmiştir.”

Gözaltına alınhan 12 şüphelinin sorgularının sürdüğü ve yarın nöbetçi mahkemeye sevkedileceği belirtildi.Bu haber 594 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,145 µs