En Sıcak Konular

Berhan Şimşek'e suç duyurusu

11 Eylül 2010 16:13 tsi
AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek'in, "Gerekirse kavga edin, bir gece nezarette kalmaktan bir şey olmaz." sözüne tepki gösterdi.

Babuşcu, bunun aleni şekilde suça teşvik edildiğini belirterek, "Bununla ilgili olarak suç duyurusu ve gereğinin yapılması konusunda girişimlerimiz olacak." dedi.

AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu, CHP'nin baştan beri gerilim politikası üzerine propagandasını oluşturmaya çalıştığını ileri sürdü. CHP'nin bu provokatörlüğünü son olarak da Şimşek'in partililere kavga çıkarmasını söyleyerek yaptığını aktaran Babuşcu, "Pazar günü tahrik fitilini ateşlemiştir. Bu Türk demokrasisi adına kara bir gündür. Biz Pazar günü sandıklarda ya daseçimmahallerinde olabilecek olan en ufak bir tahrikin sorumlusununCHPve Şimşek olacağını söylüyoruz. Arkadaşlarımıza sükunet baştan beri telkin ediyoruz. Şuana kadar bir arkadaşımızın tahrik hadisesi yoktur. İddia edenler de gerek bahçeli evlerde avcılarda delilleri ve belgelerle ortaya koyulmuştur." diye konuştu.

Oy sandıklarının başında her zaman sükunetli olacaklarını vurgulayan Aziz Babuşcu, "Bir kavga olacaksa, nezarette kalacak bir tahrik yapacaklarsa onun sorumlusu CHP'ye mal olacağını ilan ediyoruz. Bu yapılan aleni, suça teşvik anlamı taşıyor. Bununla ilgili olarak da suç duyurusu ve gereğinin yapılması konusunda girişimlerimiz olacak." ifadesini kullandı. 

samanyoluhaberBu haber 669 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,442 µs