En Sıcak Konular

Van: 20 gözaltı

9 Eylül 2010 20:50 tsi
Van'da Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından düzenlenen basın açıklaması sonrası çıkan olaylaylarla ilgili Vali Münir Karaloğlu ve Emniyet Müdürü Ayhan Falakalı değerlendirme toplantısı düzenledi.

Basın açıklaması sonrası parti önünde biriken kalabalığın her tarafı ateşe vererek polislere saldırdığını söyleyen Van Valisi Münir Karaloğlu "Yapılan olay çok planlı bir provokasyondur" dedi.

İki Nisan Polis Evi'nde açıklama yapan Vali Karaloğlu, olayların üzüntü verici olduğunu söyledi. Olayın mekanı ve şekline bakıldığında planlı bir provokasyon olduğunun görüldüğünü belirten Vali Karaloğlu, "Çünkü o saatte orada birçok vatandaş bayramalış verişi yapıyordu. Küçük esnaf tezgah açan vatandaşlar satış için bu saatleri bekliyordu. Ancak bir çok vatandaşımızın tazgahı yakıldı. 3 işyerinin camları kırıldı. 2 sivil, 2 polis aracımız zarar gördü. 5 vatandaşımızla 12 güvenlik görevlimiz hafif yaralanmıştır. Ayrıca tezgahları ve eşyaları ateşe verilen vatandaşlarımız tarafından itfaiye olay yerine çağrılmış. Maalesef itfaiye çok geç olay yerine intikal etmiştir. Tek görevi çıkan yangınları söndürmek olan itfaiyenin olay yerine geç gelmesi de düşündürücüdür. Vatandaşımızın hasretle beklediği bayram öncesi son gün ve son saatlerin seçilmesi olayın çok ciddi planlanmış bir provokasyon olduğunun ispatıdır. Basın açıklaması esnasında herhangi bir müdahalemiz olmamıştır. Basın açıklamasından sonra polisimize ve vatandaşımıza zarar verilmeye başlanınca, müdahale edilmiştir. Bu olaylar gerçekten Van esnafına ve Van halkına çok büyük zararlar vermiştir" dedi.

milliyetBu haber 530 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,147 µs