En Sıcak Konular

Bahçeli'ye rağmen 'evet' diyecek!

8 Eylül 2010 22:50 tsi
Bahçeli'ye rağmen 'evet' diyecek! 

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesine bağlı Alemdar kasabasının Milliyetçi Hareket Partili (MHP) Belediye Başkanı Mesut Kılıç, 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'Evet' oyu kullanacaklarını açıkladı.

Kılıç, partisinden herhangi bir tepki geldiğinde istifa edeceğini belirtti.

29 Mart yerel seçimlerinde MHP'den belediye başkanlığına seçilen Mesut Kılıç, 12 Eylül de yapılacak referandumda 'Evet' oyu kullanacak. 'Gençlerimizin geleceği ve ülkenin demokrasileşmesi için Evet oyu kullanacağım' diyen Alemdar Belediye Başkanı Mesut Kılıç, şöyle konuştu: "12 Eylül'de yapılacak referandumda, kasaba halkının desteği ile 'Evet' oyu kullanacağız. Çocuklarımızın geleceği için, ülkenin daha demokrasileşmesi için 'Evet' diyeceğiz. Bilindiği gibi geçmişte bazı sıkıntılar yaşandı. 12 Eylül'de adaletsizlik, demokrasisizlik yaşandı. Bundan dolayı 'Evet' diyeceğiz. Partimden şu ana kadar istifa etmedim. Eğer partim, ilbaşkanım, milletvekilim partimden istifa etmemi isterse istifa ederim. Halkımın desteğini alarak bu kararı verdim. Şu ana kadar herhangi bir siyasi partiye de geçmek için müracaat etmedim."

Referandumu ülkenin demokratikleşmesi için çok önemli gördüklerini; ancak partilerinin bu konuyla ilgili tutumunun doğru olmadığını ifade eden Alemdar Belediye Başkanı Mesut Kılıç, "Bu anayasa 12 Eylül darbecilerinin hazırladığı, sıkıyönetimin hazırladığı bir anayasadır. Bu giydirilen gömlek artık Türkiye'ye dar geliyor. Bundan dolayı ülkemizin demokratikleşmesi, çocuklarımızın geleceğinin daha aydın ve müreffeh olması için biz bu anayasa değişikliğine ben ve alemdar halkı olarak evet diyoruz. Bu anayasa değişikliklerinin de desteklenmesini tüm arkadaşlarımızdan, hem ülkücü tabandan hem de diğer insanlarımızdan istiyorum ve temenni ediyorum." dedi.
 
cihanBu haber 686 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,923 µs