En Sıcak Konular

BDP'li Ayna'dan talihsiz tanım

8 Eylül 2010 14:02 tsi
BDP Mardin Milletvekili Emine Ayna, Meclis’in af çıkarttığı "taş atan çocuklar" için "küçük gerilla" ifadesini kullandı.

Mardin’de referanduma boykot kampanyasını sürdüren Ayna, burada yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Musa Anter için kullandığı "Ape Musa" sözünü eleştirdi. Ayna, "(Başbakan) Ape Musa’yı bilirlermiş. Ape Musa, bu taş atan çocuklara ne derdi biliyor musunuz? Küçük generaller derdi. AKP hükümeti Ape Musa’nın Küçük generallerini tıkmış zindana. Ramazan Bayramında zindanda karşılayacaklar bayramı. Başbakan Ape Musa’yı çok iyi anlıyor. Çok iyi biliyormuş. Ape Musa tek dile tek millete karşı olduğu için katledildi. Başbakan ise ‘biz asla tek milleten tek dilden vazgeçmeyeceğiz’ diyor. E bu nasıl Ape Musa’yı anlamaktır. Bu resmen Kürt halkının aklıyla, yüreğiyle oyun oynamaktır. Kürt halkının acısıyla Kürt halkını kandırmaya oyun oynamaya benzer bu. Yapılmak istenen budur. Değerlerimizin, şehitlerimizin oynanmasına asla izin vermeyiz" diye konuştu.

Ayna, PKK’nın aldığı tek taraflı eylemsizlik süreci sayesinde Yozgat’taki annenin gözyaşı dökmediğini ancak askeri operasyonlar nedeniyle Hakkari’deki annenin ise gözyaşı döktüğünü ifade etti. "Böyle barış olmaz" diyen Ayna, Başbakan Erdoğan’ın BDP’li vekillere yönelik söylemlerine de tepki göstererek, Başbakan’ın beyninin "faşist ve ırkçı" çalıştığını söyledi.Bu haber 581 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,358 µs