En Sıcak Konular

En son babalar duyar

8 Eylül 2010 08:52 tsi
En son babalar duyar

Rahibe benzetmesi yapılan afişle ilgili tartışma CHP içinde de krize yol açtı.

Olayın medyaya yansımasından yarım saat sonra parti yönetiminin olayın faillerine kadar tüm ayrıntıları öğrendiği belirtildi. Ancak Bugün'e konuşan parti yöneticisine göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gelişmeyle ilgili bilgi verilmedi. Bu sebeple Kılıçdaroğlu, miting meydanlarında hükümeti suçladı,  'korsan' olarak nitelendirdiği afişin faillerinin bulunmasını istedi.

ŞİMŞEK’E SAV KORUMASI

Bu arada Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Demirci'nin disipline sevk kararı bazı İstanbul milletvekillerini şaşırttı. Değirmenci’den, yakın çalışma arkadaşlarının uzun süre haber alamadığı belirtiliyor.

Değirmenci’nin İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek’e tepkili olduğu, Şimşek ile ilgili bazı iddialarda bulunabileceği de dile getiriliyor. Değirmenci’nin, afişlerin İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek’in bilgisi dahilinde asıldığını açıklamasına rağmen, Kılıçdaroğlu’nun Önder Sav’ın etkisiyle Şimşek’ten yana tavır almasına dikkat çekiliyor.

MHP'li Vural: Rahibe afişi ahlaksızlık

CHP amblemli skandal afişe en sert tepki MHP'den geldi.  Grup Başkan Vekili Oktay Vural, "Ahlâksız bir şey. Böyle bir şey kabul edilebilir mi?" ifadesini kullandı. 

Vural, İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında afişle ilgili sorular üzerine siyasetçilerin elini başörtüsünden çekmesini istedi. Meselenin yaşananlardan ders alınarak, uzlaşma kültürü içinde  aşılması gerektiğini vurguladı. Vural, şöyle devam etti:

"Bu ifade karşısında gösterilmiş tepki vardır, istifalar vardır. Umarım bu istifalar göstermelik değildir. Samimi olmak lazım. Bir tarafta başörtüsü meselesinin çözülmesini istemeyen AKP diğer tarafta bu meseleyi istismar eden zihniyet var. Bu mesele, siyasetin malzemesi olarak mitinglerde kullanılıyor. Çekin elinizi başörtüsünden. Elinizi vicdanınıza koyun, hanımefendilerin kılık kıyafetiyle uğraşmayın. Mezheple, kılık kıyafetle, başörtüsüyle uğraşıyorlar. Böyle bir şeyin kabullenmesi mümkün değildir, benzetmek bile mümkün değildir, haksızlıktır. CHP'nin çözümle  ilgili birtakım ifadeleri var. İnşallah Türkiye bu problemi siyaset meselesi yapmadan, siyasi rant elde etmeden, çözer."

bugünBu haber 632 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,918 µs