En Sıcak Konular

2 MHP'li başkan AK Parti'ye katıldı

6 Eylül 2010 15:50 tsi
Konya'nın Yunak ilçesi Turgut Belde Belediyesi'nin MHP'li Başkanı Remzi Yalım ve Emirgazi ilçesi Işıklar Belde Belediyesi'nin MHP'li Başkanı Mahmut Uslu, patilerinden istifa ederek, AK Parti'ye geçti.

AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ziya Özboyacı, MHP'den istifa ederek AK Partiye'ye katılan belediye başkanlarıyla birlikte, il başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Özboyacı, 13 Eylülde Türkiye'nin kazanacağı bilincinde olan yerel yönetimlerden sorumlu belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin partilerinden istifa ederek AK Parti'ye katıldıklarını belirtti.

Partilerine olan teveccühün artarak devam ettiğini belirten Özboyacı, ''Bugün de MHP'den istifa eden Yunak Turgut beldesi Belediye Başkanı Remzi Yalım ve 4 belediye meclis üyesi, yine MHP'den istifa eden Emirgazi İlçesi Işıklar beldesi Belediye Başkanı Mahmut Uslu ve meclis üyeleriyle birlikte partimize katılmışlardır'' dedi.

Özboyacı, ayrıca Meram ilçesi Hatunsaray belde Belediyesin MHP'li Meclis Üyeleri Mehmet Zorlukaya, Ömer Kurşun, Yılmaz Akpınar, Sarayönü ilçesi Kurşunlu belde Belediyesin MHP'li Meclis Üyeleri Latif Köroğlu ve Ekrem Keleş, Ahırlı ilçesi Akkise belde Belediyesinin MHP'li Meclis Üyeleri Ahmet Altunbaş, Hasan Başaran, Ali Gök ve Mehmet Özata, Akkise eski Belediye Başkanı Abdullah Kayaalp, 2009 Seçimlerinde MHP'den Akkise belediye başkan adayı Ethem Ertul ile Akkise MHP Belde Teşkilatı Başkan Yardımcısı Abdullah Başar, yönetim kurulu üyeleri Bekir Dilekli, Nevzat Gültekin ve 100'e yakın MHP'li üyenin AK Parti saflarına katıldıklarını kaydetti.

Referandum sürecinde MHP'nin tabanının çözüldüğünü dile getiren Özboyacı, ''Çünkü MHP'li pek çok kardeşimiz, MHP'nin politikalarını benimsememektedir. Özellikle 1980 İhtilali'nde MHP'lilerin çekmiş olduğu işkence ve zulümleri hatırlayarak bu değişikliğe onay vermekte ve özgürlüklerin savunucusu partimize katılmaktadırlar. Bu desteğin artarak devam edeceğine inanıyorum'' diye konuştu.

Özboyacı bugüne kadar MHP'den 6, CHP'den 1, DP'den 2 belediye başkanı, MHP'den 24 meclis üyesi, CHP'den 9 meclis üyesi, DP'den de 2 meclis üyesinin partilerine geçtiğini sözlerine ekledi.Bu haber 607 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,199 µs