En Sıcak Konular

Mühim soru: SSK'ya PKK'yı doldurdu mu?

6 Eylül 2010 12:18 tsi
Mühim soru: SSK'ya PKK'yı doldurdu mu? Melih Gökçek, Kılıçdaroğlu hakkında 28 Şubat sürecinde tutulan dosyanın içeriğin açıkladı, dosyada ağır suçlamalar var.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında yeni bir kavganın fitili ateşlendi. Önümüzdeki günlere damgasını vuracak gibi gözüken tartışmada Gökçek Kılıçdaroğlu'nu SSK'ya PKK'lıları doldurmakla suçladı

Kanaltürk Ankara Temsilcisi Sami Dağdağlıoğlu'nun sunduğu Pazar Politika programına kabarık bir dosyayla gelen Melih Gökçek, Kılıçdaroğlu için yeni iddialar ortaya attı.

Gökçek, Kılıçdaroğlu ile ilgili şok iddilar gündeme getirerek, "28 Şubat sürecinde Başbakanlık'taki Takip Kurulu tarafından hazırlanmış. Netice itibarıyla o dönemin Ergenekoncuları. Yani Kılıçdaroğlu'nun bugün avukatlığını yaptığı kişiler tarafından hazırlanmış. Önce özetini okuyalım: Adı geçen şahıs Ermeni kökenli olduğu ifade edilmektedir. Gerçek soyadı Karabulut olup daha sonra Kılıçdaroğlu olarak değişmiştir. Kılıçdaroğlu 1992-1998 yılları arasında 10 bine yakın kişiyi SSK'ya memur olarak atamıştır. Bu kişiler Tunceli-Erzincan-Sivas kökenlidir. Kurumu adeta bölücü örgütlerin yuvası haline getirmiştir. Bölücülerin o bölgelerdeki faaliyetlerine zemin hazırlamıştır"dedi.

AKRABALARINI DOLDURDU

Gökçek, "Akrabalarından Düzgün ve Gündüz soyadlı kişileri işe almıştır. Kılıçdaroğlu yakını olan Kürt Alevisi müteahhitlere 15 milyon liraya yakın ihale vermiştir. Rotasyon Yönetmeliği'ni çıkararak kurumun başarılı elemanları çıkarak kurumun verimini düşürmüştür. Büyükşehirlerde yüzde 50 eksik Tunceli, Sivas, Amasya'da Alevi kökenli elemanlar alarak yüzde 80'den fazla istihdam oluşturmuştur. Bu iddialar çok vahim ve çok ciddi. Kemal Kılıçdaroğlu yolsuzluk ve adam kayırma ile suçlanıyor. Kılıçdaroğlu CHP'li belediyelerde görevli Kürt asıllıları SSK'ya yatay geçişini sağlamıştır. Kılıçdaroğlu'nun göreve başlattığı kimseler PKK, KDP, TKPM'li kişilerdir"dedi.

TÜYLERİM DİKEN DİKEN

Gökçek elindeki dosyayı göstererek "Bu dosya sayın Kılıçdaroğlu'nun avukatlığına soyunduğu Ergenekoncular tarafından 28 Şubat sürecinde Başbakanlık'taki Takip Kurulu tarafından hazırlandı. Bu Ergenekoncular bizler hakkında rapor hazırlayabilirler. Çünkü biz onların görüşlerine ters insan olarak niteleniyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu hakkında öyle bir dosya hazırlamışlar ki insanın tüyleri diken diken oluyor. Bu dosya benim televizyonda anlattığım herşeyi doğruluyor"dedi.

Gökçek"Ben kendisine 'Sen kendi oğlunu 14 yaşındayken sigortalı gösterdin, torunun 10 aylıkken 2 günlüğüne sigorta yaptırdın' dedim.Ben yapmadım damadımla kızım yaptı diye açıklama yaptı. Bana tatmin edici gelmedi. Kızını Emlak Bankası'na imtihansız soktu mu sokmadı mı? Kendisinden cevap geldi mi? Gelmedi. Hastanelerde yapmış olduğu onarımlardaki fiyat farklarını teker teker saydım. Buna da cevap gelmedi"dedi.

 

Kaynak: BugünBu haber 901 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,654 µs