En Sıcak Konular

Fransız basını: İstanbul'da boğulduk

6 Eylül 2010 12:36 tsi
Fransız basını, milli takımlarının Türkiye'ye farklı şekilde yenilmelerini Fransa'nın, karşılaşmada hiçbir varlık gösteremediği yorumunu yaptı.

Fransız basını, milli takımlarının, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye karşısında farklı mağlubiyetine geniş yer verirken, ''takımlarının, karşılaşmada hiçbir varlık gösteremediği'' yorumunu yaptı.

L'Equipe, ''Boğaziçi'nde Battık'' başlığıyla verdiği haberde, ''Fransa milli takımı, Türkiye ile mücadele edecek güçte değildi. İlk yarının sonundan itibaren havlu attık'' ifadesini kullandı.

Gazete, Türk takımının yaptığı farklı alan savunma taktiğinin de Fransa'yı etkisiz hale getirdiğini ve milli takımlarının bu taktiğe karşı kesinlikle etkili bir yanıt veremediği yorumunu yaptı.

Liberation gazetesi de ''İstanbul'da Battık'' başlığıyla verdiği haberde, ''yetersiz savunma ve top kayıplarının milli takımları için mağlubiyeti hazırladığı'' yorumunu yaptı.

Gazete, Türk milli takımının, güçlü fiziği ve 2 metreyi aşan boy ortalamasıyla Fransız takımına önemli bir üstünlük sağladığını yazdı.

Le Parisen, ''Türkler Çok Güçlü'' başlığıyla verdiği haberde, ilk beş maçını kazanan Türkiye karşısında Fransa'nın hiçbir varlık gösteremediğini bildirdi.

Le Figaro gazetesi de ''milli takımlarının Türk takımı karşısında adeta ezildiği'' yorumunu yaptı.Bu haber 540 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,107 µs