En Sıcak Konular

Kalkan: İnsan haklarına saygıya 'evet'

6 Eylül 2010 12:16 tsi
İzmir'de yaşayan Adıyamanlı vatandaşların buluştuğu iftar yemeğinde, referandumda "evet" oyu kullanma kararı çıktı.

İzmir Adıyaman ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen iftara AK Parti İzmir Milletvekili Erdal Kalkan, İl Başkan Yardımcısı Bülent Delican, İl Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Doğan, eski Dokuz Eylül Üniersitesi Rektörü Emin Alıcı ve çok sayıda işadamı katıldı.

Adıyamanlıların davetlisi olarak geldiği iftar yemeğinin ardından 12 Eylül'de yapılacak anayasa değişikliği referandumu hakkında bilgi veren Milletvekili Kalkan, "evet" oyunun önemine değindi. Sandığa gidecek ve karar verecek olanın millet olduğunu vurgulayan Kalkan, "Her zaman olduğu gibi 12 Eylül'de karar milletimizin. Ya darbe anayasası devam etsin diyeceksiniz ya da demokratik ve insan haklarını koruyan yeni değişiklik paketini onaylayacaksınız." şeklinde konuştu.

Mevcut Anayasa'nın Türkiye'nin demokratik gelişiminin önünü tıkadığını belirten Erdal Kalkan, bunun değişmesini isteyenlerin 12 Eylül günü "evet" oyu vermesi gerektiğini söyledi. Sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere toplumda söz sahibi olan mekanizmaların bu süreçte önemli bir yer tuttuğuna da dikkat çeken AK Parti Milletvekili Kalkan, gelişmiş ülkelerde toplum dinamiklerinden en önemlisinin sivil toplum kuruluşları olduğunu belirterek, "Sivil toplum kuruluşları, tüm halkın gerek ekonomik gerek demokratik gerekse toplumsal çıkarlarını yönetim mekanizmalarına ulaştırmak için vardır. Ülkemizde ise yıllardan bu yana kimi sivil toplum kuruluşları siyasi partilerin arka bahçesi olmuş ve üyelerinin isteklerine cevap vermekten uzaklaşmıştır. 21. yüzyıl toplumunda bu durum artık değişmektedir. Sivil toplum kuruluşları. siyasi ideolojilerden önce üyelerini ön planda tutmaktadır. Adıyamanlılar derneği de bu üslupla hareket eden, yani öncelikli olarak hitap ettiği kesimin isteklerini yönetim mekanizmalarına ulaştıran bir yapıdadırb" dedi.

Konuşmaların ardından söz alarak AK Parti heyetinin davetlerine katılmasından büyük onur duyduklarını ifade eden Dernek Başkanı Abdulkadir Karadağ, Adıyamanlılar olarak gerek İzmir gerekse Adıyaman'ın potansiyellerini ortak bir platformda buluşturularak ekonomiye katma değerler sağlanması için projeler ürettiklerini belirtti.

cihanBu haber 497 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,109 µs