En Sıcak Konular

Çelik'ten Gerçeker'e çağrı

3 Eylül 2010 15:00 tsi
Çelik'ten Gerçeker'e çağrı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Yargıtay üyeleri arasında geçtiği iddia edlen şok ses kaydını değerlendirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 'Öcalan'ı kullanarak hayır oylarını artırma çalışması ile ilgili telefon kayıtlarının basına yansıması ve bunun inkar edilmemesi' ile ilgili gerekenin yapılmasını istedi.

Yargıtay Başsavcısı Hasan Gerçeker'e seslenen Çelik, gerekenin yapılmaması halinde TBMM'de bunun hesabının sorulacağını belirtti.

Ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Kahramanmaraş'ta Hüseyin Çelik, bir basın mensubunun konuyla ilgili sorusunu cevapladı. Çelik konuyla ilgili şunları söyledi: "Ben doğrusunu isterseniz değerlendirmekte bir hayli zorlanıyorum. Bunu aklıma sığdıramıyorum. Yüksek yargı mensubu bir zat, 'efendim bu referandumu kaybetmemek lazım, BDP CHP'ye yakındır, Apo'dan da yararlanmak gerekir,

Apo bize lazımdır' şeklinde bir değerlendirmede bulunmuş, bu ortaya çıkmış ve inkar edilmemiştir. Çok vahim buluyorum. Bunun izahı yoktur. Sonra aynı kişinin çıkıp 'beni illegal yollarla, usülsüz şekilde dinlediler' diye pişkince cevap vermesini de çok yadırgıyorum. Bu şuna benziyor: Birisi Elbistan'da bir kuyumcuya girip hırsızlık yapıyor. Mobese kameralar bunu görüntülüyor. Bu kişi kendi hırsızlığından utanacağı yerde 'beni niye çektiler' derse bunun izah edilebilir tarafı yoktur. Suçüstü yakalanmış olmanın ezikliği ve mahçubiyeti içerisinde olması gerekenler..."

Böyle bir şeyi kim yaparsa yapsın bunu kabul etmelerinin mümkün olmadığını vurgulayan Çelik, "Burada Yargıtay Başkanı Sayın Gerçeker'e çağrıda bulunuyorum. Bu arkadaşımız ile ilgili olarak madem bu durum ortaya çıkmıştır. Kurumlar kendi içerisinde bir temizlik yapması gerekiyorsa siz de kendi içinizdeki yanlışlara müsamaha etmeyin. Ederseniz yargının şaibe altında kalmasına, zan altına girmesine mani olamazsınız. Yanlışa yanlış demek erdemdir. Biz kendi içimizde bir yanlış yapıldığında kusura bakma diyoruz. Bunu yapmazlarsa TBMM ekim ayında açıldığı zaman kesinlikle bunun hesabı sorulur. İnsanlar kendi bulundukları konumları kullanarak kendilerini sorgulanamaz olarak baul etmemeliler. Daha önce başka rezillikler çıktı. Yargı tuzdur, tuz bozulmamalı. Tuz kokarsa yapılacak bir şey yoktur." şeklinde konuştu.

CİHANBu haber 719 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,211 µs