En Sıcak Konular

5 İsrail askerine dava

3 Eylül 2010 14:37 tsi
Mavi Marmara gemisine baskın düzenleyen 5 İsrail askerine dava açıldı.

Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisine İsrail ordusunun düzenlediği saldırının ardından gemide yağmalama yaptıkları gerekçesiyle biri subay 3 İsrailli asker mahkemeye sevk ediliyor.

İsrail medyasında yer alan haberlerde, İsrail Askeri Savcılığının, gemideki yardım gönüllülerine ait bir dizüstü bilgisayar, 2 kamera ve bir pusulayı çaldığını itiraf eden bir asker hakkında dün dava açtığı , biri subay 2 asker hakkında da önümüzdeki günlerde dava açmaya hazırlandığı belirtildi.

Haberlerde, olaya karışan askerler hakkında, "yağmalama", "hırsızlık", "çalıntı malların ticaretini yapmak" ve "askere yakışmayan davranış içinde olmak" suçlamalarından dava açılmasının beklendiği kaydedildi.

İsrail ordu yetkililerinin yaptıkları soruşturma, Gazze'ye yardım filosundaki gemilerden çalınan bilgisayarların ordu içinde ticaretinin yapıldığını da gösterdi.

Olaya, İsrail'in Aşdod limanında demirli Mavi Marmara'ya yetkisiz kişilerin çıkmasını önlemekle görevli subayların da karıştığını belirleyen askeri yetkililere göre, şüpheli olarak yakalanan askerler çalıntı malları bu subaylardan aldı.
İsrail medyasında yer alan haberlerde, bir İsrail ordu yetkilisinin "Olaya karışan askerlerin davranışı utanç verici ve adalete teslim edilmeleri gerekir" şeklindeki açıklamasına yer verilirken, başka bir İsrailli askeri yetkili de olay hakkında, "İsrail ordusunun son zamanlarda gördüğü en utanç verici olaylardan biri" yorumunda bulundu.Bu haber 561 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,129 µs