En Sıcak Konular

Büyümeyi karşılayacak enerjiyi tedarik etmeliyiz

3 Eylül 2010 13:24 tsi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'nin büyümesini karşılayacak enerjiyi mutlaka tedarik etmesi gerektiğini söyledi.

Yıldız, "Türkiye 'Biz yerli kaynaklardan enerji üretiriz. Bu kadar yetti. 3 saat enerji yok 21 saat var.' diyemez Gelişmiş ülkeler arasına giren Türkiye için enerji olmazsa olmaz." dedi.

Enerji Bakanı Yıldız, 'Yeni İpekyolu- Enerji Projesi' kapsamında Azeri doğalgazını sembolik olarak Gürcistan ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya ulaştıracak ABD Montana Üniversitesi öğrencilerinden oluşan heyeti kabul etti. Taner Yıldız, heyette bulunan bir kimsenin Türkçe sorduğu "Türkiye'nin enerji stratejisi nedir?" sorusuna, Türkiye'nin enerji stratejisi alanında bir yürüttüğü bir çok işlem olduğunu belirtti. Ülkenin büyümesine karşılık gelen enerji ve arz güvenliğinin yenilenebilir ve yerli kaynaklardan sağlandığına dikkat çeken Yıldız, "Bu enerji kaynakları Türkiye'nin enerji ihtiyacını karşılıyor. Eğer yetmezse ki rakamlar bunu gösteriyor doğalgaz, petrol gibi hatta nükleer gibi Türkiye'nin gelişmişliği ile beraber bunları yapacak strateji ve politikayı üretiriz." diye konuştu. Türkiye'nin büyümesini tedarik edecek enerjinin mutlaka karşılanması gerektiğini ifade eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, "Türkiye şunu diyemez . Biz yerli kaynaklardan enerji üretiriz. Bu kadar yetti. 3 saat enerji yok 21 saat var. Bunu diyemez. Gelişmiş ülkeler arasına giren Türkiye için enerji olmazsa olmaz." şeklinde konuştu.

Heyette bulunan Profesör Doktor Thomas Goltz, ise zor bir yolculuk yaptıklarını ancak Ankara'da bulunmaktan memnun olduklarını dile getirdi.

cihanBu haber 522 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,632 µs