En Sıcak Konular

Kalıcı ateşkes için İmralı'ya gidiyor

3 Eylül 2010 11:01 tsi
Kalıcı ateşkes için İmralı'ya gidiyor Demokratik Toplum Kongresi'nin Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk, 20 eylülde sona erecek, "eylemsizlik" kararının kalıcı hale gelmesi için harekete geçti.

Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanı Aysel Tuğluk, kalıcı barışın sağlanması için beş yıl aradan sonra avukat kimliğiyle müvekkili Öcalan'ı ziyaret edecek.

Demokratik Toplum Kongresi'nin Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk, 20 eylülde sona erecek, "eylemsizlik" kararının kalıcı hale gelmesi için harekete geçti. Türk ve Tuğluk, gazeteci yazar Altan Tan, milletvekilleri Sırrı Sakık ve Bengi Yıldız'dan oluşan bir heyetle yarın Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'yi ziyaret edecek.

KDP Genel Başkan Yardımcısı Neçirvan Barzani'yle de görüşecek heyet, Kürt konferansı ve PKK'nın aldığı eylemsizlik kararının kalıcı hale gelmesi için destek isteyecek. İmralı'da Abdullah Öcalan'la da görüşmeyi planlayan Demokratik Toplum Kongresi, bunun için Aysel Tuğluk formülünü tartışıyor.

AYSEL TUĞLUK'A YASAK KALKTI

Daha önce sık sık İmralı'da avukat olarak Öcalan ile görüşen Aysel Tuğluk'a bir yıl yasak gelmişti. 2007'de milletvekili seçilen Tuğluk, bir daha İmralı'ya gitmedi. 14 eylülde yapılacak toplantının ardından durumun netleşeceğini söyleyen Tuğluk, avukat olarak İmralı'ya gitmesinin önünde engel olmadığını söyledi.

Adalet Bakanlığı'ndan izin almasının gerekmediğini belirten Tuğluk, "Barış için Sayın Öcalan'ın görüşleri önemli. Önerilerini dinleyeceğiz, görüşlerimizi paylaşacağız" dedi.

Kandil'e bir heyetin gönderilmesini planladıklarını söyleyen Tuğluk, Köşk'ten randevu isteme tarihinin ise 12 eylülden sonra netleşeceğini kaydetti. Bu arada bir davada ifade vermeye gitmediği için Tuğluk hakkında zorla mahkemeye getirilme kararı verildiBu haber 1,527 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,078 µs