En Sıcak Konular

İşte Başbakan'ın Diyarbakır mesajları

3 Eylül 2010 10:15 tsi
"Diyarbakır mitinginde ne diyecek?" sorusuna Başbakan Erdoğan'dan yanıt geldi. Erdoğan bekleneni vermeyecek...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da da BDP, CHP ve MHP'ye yüklenecek!

Erdoğan, Ağrı'ya giderken ANA uçağında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Başbakan'ın 'Diyarbakır mesajlarını' köşesinde yayınladı.

Muhalefetin tuzağına düşmeyeceğini belirten Erdoğan, 'Batı'da ne söylediysek Doğu'da da aynı şeyleri söyleyeceğiz' mesajı verdi ve bugünkü miting konuşmasının özetini şu sözlerle ifade etti:

DAHA NE BEKLİYORSUNUZ, NE SÖYLEYEYİM?

"Diyarbakır'da yüksek beklenti doğurarak kendi minderlerine çekmeye çalışıyorlar. Hedefi biz belirleriz. Öyle teklifler olur ki yapılabilir tekliflerdir. Bunların teklif diye getirdiği şeyler demokratik, hukuk ve laik devlet ile yakından alakalı değil. Bizim planımıza da aykırı. Nelerin yapılabileceğini AK Parti göstermiştir. Bir tek OHAL kalksın yeter demişlerdi; AK Parti kaldırdı. Çekiç Güç'ü bölgeden AK Parti uzaklaştırdı. Kürtçe yayın 24 saatte çıkartıldı. Arapça yayın da yapılıyor. Bunlar yapılırken lokal zemin planlanarak, düşünülerek adımlar atılmadı. Bütün bunları ele alınca daha ne söylenebilir? Daha ne bekliyorsunuz, neyi söyleyeyim?

Bir anne cezaevine düşen çocuğu ile gidip Kürtçe konuşabiliyor. Anadilde Kürtçe öğrenebiliyorsun. İstersen kalk dershane aç. Ama sen kalkıyorsun rengini, bu ülkenin Kürt, Arap, Laz, Gürcü, Çerkez gibi tüm unsurlarından alan Türk bayrağının yanına ikinci bayrak teklifi getirirsen kusura bakma orada siz 'Dur' diyecek bir iktidar bulursun.

O TUZAĞA DÜŞMEDİK

Diyarbakır'daki konuşmasının Batı'dakileri etkilemeyeceğini, muhalefetin bu konudaki tuzağına düşmeyeceğini belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Batı'da ne söylediysek Doğu'da da aynı şeyi söyledik. CHP ve MHP'nin bu konuda sıkıntıları var. Başörtüsü sorununda da baltayı taşa vurdu. Tunceli'de 'Genel af' dedi Kayseri'de inkar etti."Bu haber 529 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,207 µs