En Sıcak Konular

Referandumda yüzde 80 evet çıkarsa 200 kurban kestirecek

3 Eylül 2010 09:42 tsi
Adana'da bir iş adamı 12 Eylül'de oylanacak Anayasa değişikliğinde yüzde 60'ın üzerinde çıkan her bir oy için 10 kurban daha kestirecek.

Ayakkabı üreticisi Bahri Usta, daha önceki hükümet döneminde esnaf olarak çok kötü durumda olduklarını söyledi. Banka faizlerinin yüzde 12'lere fırladığı günlerde iş yapamaz hale geldiklerini anlatan Usta, kazandıklarını da tefecilere verdiklerini bildirdi.

AK Parti iktidara geldiği günden itibaren ilk bir iki yıl içinde bazı düzenlemeler yaparak esnafı ciddi anlamda rahatlattığını dile getiren Usta, "Biz de esnaf olarak AK Parti hükümetine ve Anayasa değişikliğine katkıda bulunmak istiyoruz. Bu sebeple kendimce bir adakta bulundum. Yüzde 60'ın üzerindeki her bir oy oranı için 10 kurban kestireceğim. Yüzde 70 çıkarsa 100, yüzde 80 çıkarsa 200 kurban kestireceğimizi buradan ilan ediyorum." dedi.

AK Parti'nin hiçbir kademesinde görev yapmadığını dile getiren iş adamı Usta, bütün esnaf arkadaşlarının da hükumeti anayasa değişikliği konusunda desteklediğini bildirdi. Usta, ayrıca 10 minibüs kiralayıp Anayasa değişikliği için evet yazılarıyla donattı. Araçlarla şehir içinde anayasa değişikliği için vatandaşa broşür dağıtılıp bilgilendirme yapılacak.

Bu arada, Anayasa Değişikliği'ne Evet Platformu Sözcüsü Bekir Fevzi Yıldırım, iş adamları ve sivil toplum örgütlerinin 12 Eylül'de yapılacak anayasa değişikliği için desteklerinin büyüdüğüne dikkat çekti.

 cihanBu haber 586 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,188 µs