En Sıcak Konular

SBS'ye girenler dikkat!

7 Haziran 2010 17:53 tsi
Milli Eğitim Bakanlığı, Seviye Belirleme Sınavları'nda (SBS), bazı öğrencilerin e-Okul sistemine işlenmiş olan dilden başka bir dile ait testleri işaretlemeleriyle ilgili bir açıklama yaptı

Yazılı açıklamada, ''Farklı bir yabancı dile ait cevapları işaretleyen öğrencilerin velilerinin, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne, fakslarla durumlarını bildirir dilekçelerini 11 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar iletmeleri halinde, değerlendirme işlemi bir defaya mahsus, dilekçede belirtilen yabancı dile göre yapılacaktır'' denildi.

Açıklamada, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi kapsamında, 7'inci ve 8'inci sınıflar Seviye Belirleme sınavlarının yapıldığı, 6'ıncı sınıf öğrencilerinin gireceği Seviye Belirleme Sınavı'nın da 12 Haziran Pazar günü gerçekleştirileceği belirtildi.

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Seviye Belirleme Sınavı e-Başvuru Kılavuzu'nun, 10. Sınav Konuları bölümünün 3'üncü fıkrasında, ''Öğrenci 2 yabancı dil eğitimi zorunlu olan okullarda öğrenim görüyorsa, velinin okul müdürlüğüne verdiği dilekçede talep ettiği dile ait testleri çözecektir. Okul müdürlüğü velinin bu isteğini e-Okul sistemine işleyecektir'' hükmü yer almasına rağmen, bazı öğrencilerin e-Okul sistemine işlenmiş olan dilden başka bir dile ait testleri işaretlediklerinin tespit edildiği ve bu sebeple de mağdur duruma düştükleri yönünde, bazı görsel ve yazılı basında haberler yer aldığı ifade edildi.

e-Başvuru Kılavuzu'nun, sınav başvurularından önce yayına konduğu, başvuru esaslarını ve sınav uygulamalarını ihtiva ettiğine işaret edilen açıklamada, yönetici, öğretmen ve velilerin kılavuzu mutlaka okumaları ve öğrencileri buna göre yönlendirmeleri gerektiğinin genelge ve duyurularla hatırlatıldığı kaydedildi.

Açıklamada, ''Buna rağmen farklı bir yabancı dile ait cevapları işaretleyen öğrencilerin velilerinin, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne, fakslarla durumlarını bildirir dilekçelerini 11 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar iletmeleri halinde, değerlendirme işlemi bir defaya mahsus, dilekçede belirtilen yabancı dile göre yapılacaktır'' denildi.Bu haber 565 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,956 µs