En Sıcak Konular

İsrail itiraf etti: Çarpıttık!

7 Haziran 2010 16:07 tsi
İsrail itiraf etti: Çarpıttık! İsrail, Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisindeki mürettebatın Yahudi karşıtı sözler sarf ettiği yönünde daha önce verdikleri bilgilerin çarpıtma olduğunu itiraf etti.

CNN International'daki habere göre İsrail ordusu daha önce üç farklı gemi mürettebatından geldiği öne sürülen 'kapa çeneni, Auschwitz'e geri dön, Biz Arapların ABD'ye karşı harekete geçmesine yardımcı oluyoruz. 9/11'in unutmayın.' seslerin bulunduğu iddia edilen kaseti temizleyerek yeniden dinlediklerini ve bu seslerin yardım gemilerinden geldiğini doğrulayamadıklarını açıkladı.

Organizatörlerin İsrail'i ses kayıtlarıyla oynadığını öne sürmesi üzerine İsrail ordusu bantları parazit ve diğer dillerden yapılan konuşmalardan arındırmak amacıyla yeni bir çalışma başlatmıştı. Çalışma sonunda yapılan açıklamada bu tür sözlerin söylendiğini ancak bunların yardım gemilerinden gelmediğini öne sürdü.

Gazze'ye Özgürlük Konvoyu organizatörleri bu sözlerin yardım gemilerinden gelmediğini ve İsrail 'in bir kez daha 'yalan söylerken' yakalandığını belirtiyor.

Geçtiğimiz hafta başında Mavi Marmara gemisine saldırı düzenleyen İsrail, 9 Türk vatandaşını öldürmüş, akabinde başlattığı karalama kampanyalarıyla yardım gemilerinde bulunan kişilerin askerlere saldırdıklarını, hatta bazı terör örgütleriyle bağlantılı olduklarını öne sürmüştü.

(CİHAN)Bu haber 767 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,786 µs