En Sıcak Konular

O resimlerden anlaşılmaz

7 Haziran 2010 14:53 tsi
O resimlerden anlaşılmaz Bu resimlerden anlaşılır! iyibilgi Ankara

Kuzey Kore lideri Kim Jong-il’in sağlık durumu en çok Batılı ülkeleri de özellikle de ABD ve Güney Kore’yi meraklandırıyor elbette. Hele şu sıralarda olabilecek bir sağlık gerekçeli siyasi iktidar değişikliği, yine en çok bu ülkelerin başkentlerini mutlu edecek.

Bu yüzden Kim Jong-İl’in sağlığı yakından takip ediliyor. Hatta bir çok defa bu meyanda bilgiler de küresel medyaya ulaşmış durumda.

Uzun zamandır-ilerleyen yaşının da etkisiyle (70 civarında olduğu tahmin edeliyor)-yıpranmış, zayıflamış, çökmüş, ardından da Pankreas kanseri teşhisi konulması, felç geçirdiği iddiaları ile bugün liderin ifadelerini gösteren fotoğraflar bir tür “Benjamin Button” vakasına işaret ediyor gibi.

Sanki Kuzey Kore lideri gençleşiyor. Nitekim bugün Hürriyet internet sitesi de bu manada bir haberi sitesine koydu.

“Kuzey Kore lideri Kim Jong II (Onlar 2 diye yazmış ama normali “il”) , giderek gençleştiği, bir yıl önceki fotoğraflarına bakıldığında şimdi hayli genç durduğu” bilgisi verilmiş. 

Ve bu durumun garipliğini açıklayan hoş bir bağlantı da kurmuş. (Bu haber alıntı mıdır yoksa böyle mi düşünülmüş bilmiyoruz ama hep eleştirecek de değiliz.)

Bu çözüm geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir içecekle ilgili. Buna göre Kuzey Koreli Bilimadamları mucize bir içecek üretmiş, içeceğin beyin hücrelerini çoğalttığı, zihinsel melekeleri geliştirdiği söylenmişti.

Keza, beyin kanaması, kalp ve beyin enfarktüsü gibi yaşlılık hastalıklarını önlediği bilgisi de mevcuttu. Haberi duyuran da bizzat Kuzey Kore’nin resmi haber ajansıydı.

Acaba Kuzey Kore lideri Kim Jong il de bu suyu mu içiyordu? Bir bakış açısı. Ama bir başka bakış açısı, Kuzey Kore liderliğinin, Saray’dan çıktığı bir çok anda ve hele hele pek nadiren yaptığı yurt dışı seyahatlerde birden çok benzerini kullanıyor olması.

Anımsanacağı gibi bir süre önce ve gizlice Kuzey Kore lideri ortadan kaybolmuş, Çin’e gittiği söylenmiş, uçağa binemediği için-ki aynı korkunun bir başka türevi-trenle Çin’e geçtiği iddia edilmiş, nihayetinde de doğruluğu ortaya çıkmıştı.

Şimdi biz size iki resim sunalım. Biri son iki gün içinde çekilen bir resim biri de işte o Çin ziyaretinde çekilen bir resim. Mucizevi meyva suyunun iyiliştirici etkisine mi inanacaksınız yoksa II’inci III’üncü Kim Jong-il’lere mi.. Karar sizin.

 

www.iyibilgi.comBu haber 1,341 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,917 µs