En Sıcak Konular

Manisa'da bir sokağa 'Gazze' ismi verilecek

7 Haziran 2010 12:24 tsi
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde bir sokağa Gazze ismi verilmesi kararlaştırıldı.

Manisa'nın Saruhanlı İlçesi Belediye Meclisi, bir sokağa, İsrail'in ablukası altında bulunan Gazze'nin isminin verilmesine oy birliğiyle karar verdi.

Saruhanlı Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı'nın başkanlığında, 12 meclis üyesinin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklifi üzerine ilçede yeni oluşan toplam 21 sokağa isim verilmesi konusu görüşüldü. Belediye Meclisi Kentsel Ulaşım Komisyonu üyelerince hazırlanıp Meclise sunulan sokak isimleri değerlendirilip oy birliğiyle kabul edildi.

İlçede Cengiz Topel Mahallesi Talat Paşa Caddesi'nden başlayıp Anafartalar Caddesi'ni keserek Cesur Sokak'ta son bulan sokağa ''Gazze'' isminin verilmesine oy birliğiyle karar verildi. 20 sokaktan 6'sına terörle mücadele şehitleri, 3'üne Kurtuluş Savaşı şehitleri, 1'ine ise Saruhanlı'nın eski belediye başkanlarından Hilmi Usal'ın adı, kalan 10'una da çeşitli isimler verildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, burada yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yardım taşıyan gemilerine yönelik düzenlediği saldırıyı kınadığını belirtti. Bu konudaki hassasiyetlerini göstermek adına ilçedeki bir sokağa, ''Gazze'' isminin verilmesine Belediye Meclisince karar alındığını bildiren Yaralı, ''İsrail'in yapmış olduğu bu saldırı kendilerinin nasıl bir devlet ve millet olduğunu ortaya koymuştur. Bir tarafta insani ve vicdani bir yardım yapılıyor. Diğer tarafta silahsız, masum ve hatta 1 yaşında bebeğin olduğu gemiye silahlarla hunharca saldırılıyor. İsrail'in bu saldırısını esefle kınıyor ve lanetliyorum'' dedi.

Başkan Hüseyin Yaralı, ilçedeki şehitlerin adlarını da sokaklara vererek ebediyete kadar yaşatmış olacaklarını ifade ederek, kararlara onay veren meclis üyelerine teşekkür etti.Bu haber 463 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,638 µs