En Sıcak Konular

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

7 Haziran 2010 09:03 tsi
Meteoroloji, İstanbul başta olmak üzere Marmara'da kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yağışlar ülkenin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde dev

Yağışların, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Düzce ve İstanbul'un Anadolu yakasında çok kuvvetli ve aşırı, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Isparta, Eskişehir, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve İstanbul'un Avrupa yakasında kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı, Güney, iç ve doğu bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak, Trakya'da 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. Yağışların Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Düzce ve İstanbul'un Anadolu yakasında çok kuvvetli ve aşırı, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Isparta, Eskişehir, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve İstanbul'un Avrupa yakasında kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım, heyelan v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor;


MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli dışında bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların İstanbul'un Avrupa yakası ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli, İstanbul'un Anadolu yakası, Kocaeli ,Sakarya, Bursa, Bilecik ve Yalova çevrelerinde aşırı olması beklenmektedir. Rüzgar bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.


EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kütahya, Afyon ve Uşak çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir.


AKDENİZ: Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur) ile öğle saatlerinden sonra Akdeniz'in iç kesimleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Isparta il genelinde kuvvetli olması beklenmektedir.


İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Eskişehir, Ankara, Çankırı, Konya ve Kırıkkale ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Eskişehir il genelinde kuvvetli olması beklenmektedir.


BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Düzce ili genelinde çok kuvvetli ve aşırı, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde Çorum, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, kuzeyi (Erzurum, Tunceli, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile Van, Hakkari ile akşam saatlerinde Malatya çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

cihan

 Bu haber 535 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,731 µs